www.OVERKILL.pl - Oficjalna strona fan klubu zespołu Metallica - Strona głównaFastnews
WITAMY NA NASZEJ STRONIE!
Witamy na OVERKILL.PL, oficjalnej stronie polskiego fan klubu oraz chapteru zespołu Metallica, jednocześnie największym i najaktualniejszym serwisie poświęconym zespołowi. Działamy od 2000 roku i nie zamierzamy przestać 'Cause We Are Metallica. Zapraszamy do przejrzenia zawsze aktualnych wiadomości o zespole w dziale newsy, założenia własnego konta oraz do brania udziału w dyskusjach na naszym ForWhom (obecnie ponad 5000 użytkowników). Do zobaczenia na zlotach i koncertach \m/.
hot news: !!! WAŻNA INFORMACJA !!! Spis członków OVERKILL.PL
dodane 16.11.2017 12:02:32 przez: Kubus-87
komentarzy: 11,  wyświetleń: 966
Co jakiś czas dostajemy prośbę o podanie statystyk, odnośnie ludzi przynależących do społeczności Overkill.pl
hot news: WAŻNY KOMUNIKAT: Bilety - Sprzedam / Kupię bilet
dodane 23.06.2017 14:00:53 przez: Elvis-Król
komentarzy: 24,  wyświetleń: 5623
"Live Nation" informuje o możliwości zmiany danych osobowych na biletach imiennych.


hot news: 20 czerwca premiera pierwszego studyjnego albumu Alcoholiki !
dodane 12.06.2017 17:07:32 przez: Creep The Brightest
komentarzy: 21,  wyświetleń: 3178
20 czerwca po latach grania coverów w końcu będziecie mieli okazję przekonać się ile są warci na rynku muzycznym członkowie zespołu pieśni i tańca ze Świerklańca jak zwykli o sobie mówić.
hot news: Metallica zagra w Polsce - Kraków, 28.04.2018
dodane 16.03.2017 10:23:04 przez: ToMek
komentarzy: 800,  wyświetleń: 47827
Metallica ogłosiła wlaśnie trasę po Europie - w Krakowie pojawi się 28 kwietnia przyszłego roku.


hot news: WorldWired Tour 2017-2018
dodane 11.11.2016 12:37:54 przez: Kubus-87
komentarzy: 167,  wyświetleń: 31956
WorldWired Tour 2017 - 2018
Overkill na Facebooku
Lars w wywiadach
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 591
St. Anger Tablature Book
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 626
Wkrótce pojawi się w sprzedaży (być może również i u nas) książka ST.ANGER TABLATURE BOOK z tabulaturami i tekstami wydana przez Cherry Lane Music . Na 103 stronach (format 9x12) znajdą się również: kawałek ostatniej historii zespołu związanej z wydaniem płyty, pełna dyskografia, kolorowe fotki i ilustracje, informacje o MetClubie
Summer Sanitarium Tour [cz.II + Klip]
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 506
1/3 Summer Sanitarium Tour już za nami. Wspólnie z Linkin Park, Limp Bizkit, Deftones oraz Mudvayne Metallica zagra w USA i Kanadzie od 4 lipca do 10 sierpnia dwadzieścia koncertów. Ta trasa to wielkie, masowym przedsięwzięciem: granie na futbolowych stadionach, na każdym grubo ponad 50 tyś. fanów (bilety w cenie około bagatela 75$) - do tego dochodzi planowane skonstruowanie dwóch identycznych, przeciwległych(?) scen. W miarę możliwości i czasu będę uaktualniał stronę wrzucając zarówno najnowsze fotki, pełne setlisty koncertów jak i ciekawostki z trasy. To wszystko tylko na OVERKILL .
Relacja ze zlotu w Piekarach Śląskich
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 503
..no i po zlocie. Trzecim w naszej overkillowej historii. Cos czas zlecial
nam bardzo szybko (niektorym nawet ZA szybko) i nim sie spostrzeglismy,
trzeba bylo wracac. Oj bedzie co wspominac. Ludzie, rany, bylo po prostu
rewelacyjnie!
MTV VMA : Metallica Nominowana !!!
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 602
MTV podało nominacje w kategorii "Najlepszy Teledysk Rockowy"(Best Rock Video). Oprócz "St. Anger" Metalliki nominowani zostali : Linkin Park za "Somewhere I Belong", The White Stripes za "Seven Nation Army", Good Charlotte za "Lifestyles Of The Rich And Famous" oraz Evanescence za "Bring Me To Live".
Żułek
Kilka szybkich newsów
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 588

Oficjalna strona Tribute To Waylon Jennings zamieściła klip muzyczny, na którym można usłyszeć wykonane przez Jamesa Hetfielda "Don't You Think This Outlaw Bit's Done Got Out Of Hand".
Polska relacja z SSS - Filadelfii
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 550

Relacja Przysłana przez Tomka Urbi - uczestnika koncertu w Filadelfii 12 lipca.
Metallica : Nie dla dziewczynek
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 589
Wiedzieliśmy, że jest bardzo niedobrze.

Jedni odgryzają głowy nietoperzom, inni noszą skarpetki na przyrodzeniu. Jesteśmy przyzwyczajeni do ekstrawagancji w świecie rock'n'rolla. Rzadko spotka się jednak zespół, który w momencie kryzysu wynajmuje specjalistę od terapii grupowej. Cóż, jeśli mogą sobie na to pozwolić...

Ważne, że pomoc okazała się skuteczna, bo - jak przyznaje Kirk Hammett - Metallica stała już na krawędzi rozpadu. Wyszli z tego odrodzeni, z nową płytą, St. Anger. Najlepiej pasuje do niej określenie: "kontrowersyjna".

W ciągu kilku ostatnich lat w zespole wydarzyło się kilka poważnych spraw. Choćby odejście Jasona. Wiem, że oznajmił wam o tym podczas specjalnego spotkania, w wynajętym pokoju hotelowym. Pamiętasz ten dzień? Byłeś zaskoczony?


Kirk Hammet

Nie, nie byłem. Nikt z nas nie był. Mniej więcej od roku poprzedzającego spotkanie Jason wyglądał na nieszczęśliwego. To było oczywiste. Złożyło się na to wielu powodów. Przede wszystkim robił rzeczy, które wzbudzały w nas poważne wątpliwości. Nie podobało nam się też jego nastawienie. Myślał bardziej o sobie niż o kapeli. W pewnym momencie ukazał się wywiad w "Playboyu", który nam to wszystko uświadomił. Jason zaczął pracę nad swoim projektem Echobrain, co doprowadziło do ostrego starcia z Jamesem. Wiedzieliśmy, że jest bardzo niedobrze. Zwołaliśmy zebranie i kiedy wszedł do pokoju, wiedzieliśmy, że odejdzie. Na wszelki wypadek zaprosiliśmy tam specjalistę od terapii grupowej...

Psychologa?!

Dokładnie rzecz biorąc, osobę, która poprawia osiągi drużyny (tak zwany performance coach, w tym przypadku niejaki Phil Towle, znany przede wszystkim ze świata sportu - przyp. bart). Tak, można go nazwać psychologiem. Potrzebowaliśmy po prostu kogoś, kto pomoże nam porozmawiać z Jamesem i ułatwi mu rozmowę z nami. Przełamie komunikacyjny impas, nie dopuści do jakichś wrzasków. Ale okazało się, że Jason podjął już decyzję. Podjął ją kilka miesięcy wcześniej. Był odporny na argumenty, zdecydował, że opuszcza zespół i koniec. Próbowaliśmy go od tego odwieść. Powiedziałem mu, że nie mo-że tego zrobić. Że to głupota - nie można podjąć takiej decyzji bez konsultacji z pozostałymi. Nie możesz zaszyć się w kącie i bąknąć, że odchodzisz, bo to wpływa na nasze życie. Jasne, przede wszystkim wpływa na karierę zespołu. Ale również nasze życie! I życie mnóstwa innych osób. Gra fair polegałaby na tym, że w procesie podejmowania decyzji biorą udział wszyscy. Pogadalibyśmy o przyczynach i wspólnie znaleźli sposoby, by temu zapobiec. Ale on nie chciał o tym słyszeć. Kazał wyjść terapeucie i oznajmił, że robi sobie dwuletnią przerwę od muzyki. Że ma problemy z szyją, problemy osobiste - zaszyje się na swoim ranczu i nie będzie dotykał instrumentu.

Czy to prawda, że ty najbardziej chciałeś go zatrzymać?

Powiem ci, że byłem bliski padnięcia na kolana i błagania: Nie rób tego. Będziesz żałował. Będziesz żałował sposobu, w jaki to zrobiłeś. To nie może być koniec. W taki sposób nie kończy się czternastoletniego związku. Ale, jak już mówiłem, decyzja została podjęta. Pożegnał się z nami, a chwilę potem dowiadujemy się, że ukazuje się płyta Echobrain. Że rusza w trasę. Dołącza do VoiVod. A potem do Ozzy'ego. Drapaliśmy się w głowę, zastanawiając się, co z tymi dwoma latami przerwy? Co z bolącą szyją, która nie pozwala na headbanging? Co jest, do cholery, grane?

Z tego, co mówisz, wynika, że wina leży po jego stronie. Tymczasem tekst piosenki All Within My Hands - traktujący o tej sprawie - sugeruje coś innego. Że zbytnio go kontrolowaliście.

Tak naprawdę, wina leży po obu stronach. Żałuję - tak samo jak James i Lars - sposobu, w jaki traktowaliśmy w przeszłości Jasona. Zabrakło szacunku, jaki mu się należał. Żałujemy tego. Ale nie zmienia to faktu, że nie mogę zaakceptować sposobu, w jaki opuścił zespół. Na dodatek w rozmowach z prasą sugerował, że go wykopaliśmy. To nieprawda! Dlatego się wkurzamy, wkurza nas sposób, w jaki to wszystko rozegrał... Okazało się bowiem, że dużo się zmieniło. Dziś traktowalibyśmy go dokładnie tak, jak tego chciał. Niestety, nie dał nam szansy.

Tekst w całości ukazał się w numerze "Teraz Rocka" z lipca 2003.

Źródło : http://muzyka.onet.pl

pOdLaK
Nowy klip !!!
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 619
Na przedmieściach Montrealu, w Kanadzie, powstanie w najbliższych dniach teledysk do kolejnego utworu z płyty "St. Anger". Obraz zostanie nakręcony do piosenki "Frantic", otwierającej nowy album zespołu. Informację taką podał ukazujący się w Montrealu dziennik "Journal de Montreal". Reżyserem teledysku będzie Wayne Isham, który odpowiedzialny jest za reżyserię DVD dołączonego do pierwszej edycji płyty "St. Anger". Ma on na swoim koncie współpracę między innymi z The Rolling Stones, Rickym Martinem i Britney Spears. Teledysk do piosenki "Frantic" ma mieć budżet około miliona dolarów i opowiada historię 25-letniego mężczyzny, który stracił kontrolę nad swoim życiem i decyduje się na zakończenie go poprzez spowodowanie wypadku samochodowego. Będzie też część retrospektywna, w czasie której bohater klipu wspomina swoje szaleństwa. Zostaną one nakręcone w jednym z mieszkań w Montrealu. Sceny kaskaderskie zaaranżuje wybitny ekspert od tych spraw, Amerykanin Andy Armstrong, który pracował przy filmie "Aniołki Charliego".

Żułek

Summer Sanitarium Tour [cz.II + Klip]
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 653
1/3 Summer Sanitarium Tour już za nami. Wspólnie z Linkin Park, Limp Bizkit, Deftones oraz Mudvayne Metallica zagra w USA i Kanadzie od 4 lipca do 10 sierpnia dwadzieścia koncertów. Ta trasa to wielkie, masowym przedsięwzięciem: granie na futbolowych stadionach, na każdym grubo ponad 50 tyś. fanów (bilety w cenie około bagatela 75$) - do tego dochodzi planowane skonstruowanie dwóch identycznych, przeciwległych(?) scen. W miarę możliwości i czasu będę uaktualniał stronę wrzucając zarówno najnowsze fotki, pełne setlisty koncertów jak i ciekawostki z trasy. To wszystko tylko na OVERKILL .
Wyzwanie Philipa Anselmo
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 628
Metallika & Unfaith
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 579
W czwartek, 17 lipca, w Internecie pojawiła się dość szokująca informacja o pozwaniu do sądu przez Metallikę mało znanego kanadyjskiego zespołu Unfaith, za nieuprawnione użycie w piosenkach... akordów E i F. Jak się okazuje, jest to żart przygotowany przez satyryczny magazyn internetowy scoopthis.com. Dało się jednak nabrać na niego wiele serwisów.
Lars dla Philadelphia Inquirer
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 619
Kłopoty na trasie
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 582
Mało brakowało, a wtorkowy koncert w Nowym Yorku zostałby odwołany. Przyczyny awarii nie podano, ale była na tyle poważna, że specjalnie wezwano specjalną ekipę do naprawy.
Summer Sanitarium Tour
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 588
Metallika w piątek rozpoczyna kolejny etap tras koncertowych - Summer Sanitarium Tour. Wspólnie z Linkin Park, Limp Bizkit, Deftones oraz Mudvayne zagrają w USA i Kanadzie od 4 lipca do 10 sierpnia dziewiętnaście koncertów. Ta trasa już teraz zdaje się być wielkim, masowym przedsięwzięciem: granie na wielkich futbolowych stadionach, na każdym grubo ponad 50 tyś. fanów (bilety w cenie około bagatela 75$) - do tego dochodzi planowane skonstruowanie dwóch identycznych, przeciwległych(?) scen. W miarę możliwości i czasu będę uaktualniał stronę wrzucając zarówno najnowsze fotki, pełne setlisty koncertów jak i ciekawostki z trasy. To wszystko tylko na OVERKILL .
Relacje z Summer Sanitarium Tour [2]
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 585
Tribute To Waylon Jennings
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 647
Tribute To Waylon Jennings: "I've Always Been Crazy",na którym znajduje się kawałek w całości (wszystkie partie gitar, perkusja i wokal) nagrany przez Jamesa Hetfileda "Don't You Think This Outlaw Bit's Done Got Out of Hand" zostanie ostatecznie wydany 19 sierpnia. Utwór wybrany przez Jamesa (produkcją zajął się Bob Rock) pochodzi z albumu "I've Always Been Crazy" z 1978r. Waylon Jennings zmarł 13lutego 2002r i jest zapamiętamy jako gwiazda country lat 70-tych.
Metallika w sieci
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 659

Jak podaje najnowszy raport Newswire, opisujący ruch w sieci Internet w USA, wydanie "St. Anger" spowodowało poważne zwiększenie zainteresowanie Metalliką w sieci. HitWise, firma badająca natężenie ruchu w sieci, podaje, że w kategorii Bands&Artists Metallika jest na szczycie zainteresowaniem ponad dwu procentowym.
Relacje z Summer Sanitarium Tour
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 653
Parę słów od Kirka i Larsa
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 623
Lars, w wypowiedzi dla Globe And Mail, wyjaśnił czym kierowała się Metalliką w układaniu setlisty na trasy koncertowe:
James w 30 Tonach
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 829
James Hetfield spotkał się z polskimi mediami w upalne, czerwcowe popołudnie. Za scenerię służyły sale warszawskiego hotelu Bristol. Artysta z początku był zaskoczony naszymi pytaniami, gdyż bardziej od nowej płyty ciekawiły nas związki Hetfielda z dziką przyrodą, a zwłaszcza jego przygoda z polowaniem.
Zlot fanów Metalliki w Piekarach Śląskich
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 573
26 lipca (sobota) w Piekarach Śląskich odbędzie się zlot fanów Metalliki. Spotkamy się w klubie "Chameleon". Oto program zlotu:
Alex Skolnick o "St. Anger"
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 541
Alex Skolnick, były gitarzysta zespołów Testament i Savatage, w ostrych słowach skrytykował to, co obecnie oferuje swoim fanom Metallica. Jego zdaniem, album "St. Anger" "reprezentuje wszystko, co jest złe w muzycznym biznesie".
Summer Sanitarium Tour
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 777
Metallika w piątek rozpoczyna kolejny etap tras koncertowych - Summer Sanitarium Tour. Wspólnie z Linkin Park, Limp Bizkit, Deftones oraz Mudvayne zagrają w USA i Kanadzie od 4 lipca do 10 sierpnia dziewiętnaście koncertów. Ta trasa już teraz zdaje się być wielkim, masowym przedsięwzięciem: granie na wielkich futbolowych stadionach, na każdym grubo ponad 50 tyś. fanów (bilety w cenie około bagatela 75$) - do tego dochodzi planowane skonstruowanie dwóch identycznych, przeciwległych(?) scen. W miarę możliwości i czasu będę uaktualniał stronę wrzucając zarówno najnowsze fotki, pełne setlisty koncertów jak i ciekawostki z trasy. To wszystko tylko na OVERKILL .
Kilka koncertów w Polsce ???
dodane 01.01.2003 00:00:00 przez: Overkill.pl
komentarzy: 0,  wyświetleń: 545
Metallika zakończyła już pierwszy etap koncertów promujących "St. Anger": europejskie tournee festiwalowe. 4 lipca rozpoczyna się Summer Sanitarium Tour czyli wspólna z Limp Bizkit, Linkin Park, Deftones i Mudvayne trasa po USA. Znane są rownież terminy koncertów w Japonii i Australii. Kirk podał orientacyjne miejsca, w jakich także zagra Metallika (w trasie z P.O.D. ?):
275 276 277 278 279 280 281 ... 291
OVERKILL.pl © 2000 - 2017
KOD: Marcin Nowak