Fastnews
Koncertowisko!
Eluveitie - Katowice/MegaClub 2016-12-18

Knock Out Productions prezentuje koncert szwajcarskich folkmetalowców Eluveitie. Mistrzowie łączenia metalowego ciężaru z folkowymi melodiami zagrają 18 grudnia w katowickim Mega Clubie. Bilety w sprzedaży: http://knockoutprod.net/sklep/

Headliner

ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal, melodyjny death metal:
Alpy są piękne. Kryją też w sobie wiele pięknych historii. A te lubi opowiadać przy wtórze tradycyjnych folkowych dźwięków z alpejskich okolic, przemieszanych z ostrym metalem, jedna z największych obecnie folkmetalowych formacji, Eluveitie. Która zawsze w Polsce może liczyć na owacyjne przyjęcie licznej widowni.
Grupa powstała w 2002 roku w miasteczku Winterthur. Tak samo nazywało się towarzystwo ubezpieczeniowe, które reklamował u nas przed laty Bogusław Linda pod hasłem „Życie to nie film”, i właśnie w tej miejscowości ma swoją siedzibę. Chrigel Glanzmann nie zamierzał jednak ze sprzedawania polis uczynić swego sposobu na życie. Kochał ostry metal, historię oraz mitologię celtycką, a do tego potrafił śpiewać oraz grać na wielu instrumentach.
Skład Eluveitie zmieniał się wielokrotnie. Tylko Glanzmann, niekwestionowany przywódca i lider oraz główny kompozytor, pamięta narodziny kapeli. Kapeli, która z każdą kolejną płytą rozwija swój styl i opowiada coraz ciekawsze historie. Które chętnie poznaje coraz więcej fanów na świecie. Płyta „Origins” z 2014 roku traktuje, w dużym uproszczeniu, o tym, jak narodziła się Szwajcaria. Napisane przez Glanzmanna opowieści i muzyka, spotkały się z niesamowitym przyjęciem poza ojczyzną. Dość powiedzieć, że na wymagającym rynku niemieckim dotarła do szóstej pozycji oficjalnego zestawienia albumów!
Sprawdź jeśli lubisz: Finntroll, Ensiferum, Korpiklaani, Battlelore…

See video

Zagrają: 

ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal, melodyjny death metal
+
support

Kiedy: 

 niedziela, 18 grudzień, 2016

Gdzie: 

 Katowice @ Mega Club, ul. Żelazna 15

Otwarcie klubu: 

 18.30

Start: 

 19.00

Ceny biletów: 

90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu