Fastnews
Koncertowisko!
Steve Harris British Lion/Voodoo Six - Kwadrat/Kraków 2016-11-22

Steve Harris to metalu człowiek-instytucja. Basistę i lidera Iron Maiden znają wszyscy. Jego solowa trasa z projektem British Lion to prawdziwy rarytas dla fanów heavy metalu. Podczas zbliżających się koncertów Steve’a Harrisa w Polsce w roli suportu zagra brytyjska formacja Voodoo Six. Założyciel Iron Maiden wystąpi 22 listopada w krakowskim Kwadracie i 23 listopada w gdańskim B90. Bilety w sprzedaży!

STEVE HARRIS BRITISH LION (Wielka Brytania) heavy metal:
Jeżeli jest się fanem heavy metalu, tego pana nie można nie znać. Znakomity basista i kompozytor, wielki fan West Ham United, w którym, krótko grał jako junior, by ostatecznie postawić na muzykę. Miłość do futbolu jednak została i przejawia się na każdej trasie koncertowej Iron Maiden meczem ekipy Ironów z lokalnym zespołem.
Steve to przede wszystkim założyciel wspomnianej, jednej z największych legend heavy metalu, grupy Iron Maiden. Choć w 2016 roku skończył 60 lat, wciąż jest w doskonałej formie scenicznej i kompozytorskiej, wciąż szuka nowych wyzwań, zawsze jest w studiu jako producent lub współproducent, gdy Żelazna Dziewica nagrywa płytę.
W 2012 roku wydał pierwszą płytę solową pod tytułem "British Lion", którą nagrał z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. W 2016 roku Steve po raz kolejny odwiedził Polskę z kolegami z Iron Maiden, dając genialny show we Wrocławiu, promujący album "The Book Of Souls". Zawsze blisko fanów, zawsze uśmiechnięty, skromny, dający z siebie wszystko na scenie i charakterystycznie galopujący na swoim basie, jak choćby w niezapomnianym "The Trooper". Oto w wielkim skrócie jeden z największych muzyków metalowych w historii.
Sprawdź, jeśli lubisz: Iron Maiden, Saxon, Accept, Halford…


https://www.youtube.com/watch?v=MxwgYovTuYw

VOODOO SIX (Wielka Brytania) heavy metal:
Jeśli Iron Maiden bierze jakiś zespół ze sobą na trasę, to wiedz, że nie robi tego bez powodu, parafrazując klasyka. A powstały w 2003 roku w Londynie zespół Voodoo Six miał przyjemność supportować legendę heavy metalu. Co więcej, kapela miała sposobność nagrywać ostatnią jak do tej pory płytę, "Songs To Invade Countries To" z 2013 roku, w należącym do Steve'a Harrisa studiu Barnyard Studio. Legendarny basista zajął się także miksowaniem materiału. Zaś po wszystkim powiedział: "Wspaniale jest wspierać naprawdę utalentowany brytyjski zespół, jak Voodoo Six".
Kapelę założyli basista Tony Newton, który jest w niej do dziś, a także gitarzysta Richie Faulkner, który od paru lat jest muzykiem Judas Priest. Voodoo Six to rasowy, bezpretensjonalny heavy metal, w którym jest i moc, i klimat.
Sprawdź, jeśli lubisz: Monster Truck, Mustasch, Black Star Riders, Backyard Babies, Black Country Communion...
https://www.voodoosix.com
https://www.facebook.com/VoodooSixBand

 

Zagrają: 

STEVE HARRIS (Wielka Brytania) heavy metal
+
Voodoo Six (Wielka Brytania) heavy metal

Kiedy: 

 wtorek, 22 listopad, 2016

Gdzie: 

 Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Otwarcie klubu: 

 18.30

Start: 

 19.00

Ceny biletów: 

80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu