W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Kirk Hammett przy jednym stole z Larsem Ulrichem - "It's Electric"
dodane 31.07.2017 14:05:30 przez: Elvis-Król
wyświetleń: 845
Pierwszym gościem Larsa Ulricha z zespołu Metallica był Kirk Hammett, czyli czarodziej od solówek.Kirk Hammett opowiada o tym, co go pchnęło do zostania gitarzystą (luźne i skrócone tłumaczenie):

"Powód dla którego jestem dzisiaj gitarzystą, to Jimi Hendrix. Przyczyną tego był mój brat, utwór Purple Haze z 1967 roku, którego słuchał cały dom wyjątkowo utkwił mi w pamięci. Było to spowodowane brzmieniem, które było szorstkie i brudne niż wszystko inne co było można usłyszeć gdzie indziej.

Gdy brat opuścił dom zabrał też swoją muzykę. Miałem około 9 lat, więc musiałem zacząć słuchać radia. Nie było tam takich utworów jak Purple Haze. W wieku około 14 lat zacząłem poszukiwania muzyki. Odwiedzałem różne sklepy muzyczne i zbierałem dyskografię takich artystów jak Deep Purple, Aerosmith, Led Zeppelin i Thin Lizzy.Byłem na koncercie w 1977 roku zespołu Led Zeppelin. Kapelą grająca przed nimi był Judas Priest. Jedyne co udało mi się zapamiętać z tego występu, to gitara KK Downing w kształcie litery V. Miałem szczęście usłyszeć tam Purple Haze. Utwór którego nie słyszałem 5 lat. Było to coś co odbiło na mnie swoje piętno od kiedy usłyszałem to na żywo.

Jedynym dostępnym wydawnictwem Hendrixa w sklepie był album z imprezy Woodstock. Właśnie na nim usłyszałem The Star Spangled Banner, który spowodował że sięgnąłem po gitarę i pragnąłem grać do końca świata.Pierwsze co potrafiłem zagrać, to Purple Haze. Potem zapraszałem przyjaciół, basista, perkusista i wokalista. Podpinaliśmy się do jednego wzmacniacza i graliśmy to przez 15 minut. To było niesamowite, zrobiliśmy przerwę, a potem od nowa."


Elvis-Król

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak