W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Kerry King i jego mroczna dziesiątka
dodane 15.07.2017 16:34:00 przez: Elvis-Król
wyświetleń: 894
Tym razem "Rolling Stone" uderzyło do gitarzysty formacji Slayer.Tym razem Kerry King postanowił się pochwalić swoją magiczną dziesiątką. Jak widać, gitarzysta ma dość wybredny gust, bo zatrzymał się na roku 1986 i albumie "Master of Puppets". W tym zestawieniu nie uraczycie żadnych nowości, ani nic Was nie zaskoczy. Jak to ująć? Klasyk goni klasyka.

Ulubieńcy Kinga przedstawiają się następująco (kolejność przypadkowa):

1. Album "The Number of the Beast" z 1982 roku grupy Iron Maiden;
2. Album "Stained Class" z 1978 roku grupy Judas Priest;
3. Album "Melissa" z 1983 roku grupy Mercyful Fate;
4. Album "Master of Puppets" z 1986 roku grupy Metallica;
5. Album "Diary of a Madman" z 1981 roku Ozzy Osbourne;
6. Album "Long Live Rock 'n' Roll" z 1978 roku grupy Rainbow;
7. Album "Black Metal" z 1982 roku grupy Venom;
8. Album "Highway to Hell" z 1979 roku grupy AC/DC;
9. Album "Sabotage" z 1975 roku grupy Sabotage;
10. Album "Bonded by Blood" z 1985 roku grupy Exodus.Kerry King o "Master of Puppets":

"Nie byłem zwolennikiem wciągania albumu Metalliki na listę. Ale oni są wielkim zespołem i zasługują, by się na niej znaleźć. Dlatego długo myślałem jaki album mógłbym wpisać na listę i wybrałem Master of Puppets. Dlatego go wybrałem, bo jest tam mój ulubiony utwór Damage, Inc. Najlepsze co kiedykolwiek napisali i tak mogę to uzasadnić.

Jeśli myślisz, że Metallica jest zespołem thrashowym i zawsze byli, bardziej bym powiedział że był to pierwszy zespół thrashowy przez pewien czas, ale ugruntowany bardziej niż my. Pamiętam jak widziałem ich w Orange County, czyli w miejscu które później odwiedziliśmy. Ja i Jeff musieliśmy odrobić pracę domową, zobaczyć jakie zespoły istnieją i co sobą reprezentują. Słyszeliśmy o Metallice, która grała w naszym rejonie, więc poszliśmy ich zobaczyć. Najbardziej co zapamiętałem to Dave'a Mustaine'a grającego szalone solówki, nie patrzącego na swoje ręce i gitarę. Pomyślałem ten gość jest niesamowity, ma wielki talent. Niestety jego zachowanie doprowadziło go do tego, że musiał pojechać inną trasą niż Metallica.

Wracając do albumu kocham także Battery, Master of Puppets, choć ten drugi jest za długi. Jak wiesz, Slayer nie tworzy epickich piosenek, męczących. Ale z tej płyty mogło by powstać dużo świetnych utworów."


Elvis-Król

Waszym zdaniem
komentarzy: 3
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
przemk_94
16.07.2017 16:32:03
O  IP: 89.64.60.85
Grają szybciej, to i kawałki krótsze :P v~1/t
Elvis-Król
15.07.2017 23:27:56
O  IP: 91.239.66.27
a7

Ta wypowiedź Kinga była dość pokręcona, ale już śpieszę Ci z pomocą. Popatrz na "Master of Puppets" i "Raining Blood". Dwie legendy, tyle że ta pierwsza trwa normalną ilość czasu i człowiek zdąży się nasycić i delektować, a to drugie jak wsadzisz to się zastanawiasz kto ściszył Ci dźwięk czy odtwarzacz się nie zepsuł, bo już przestało grać. Z całym szacunkiem dla Slayera, ale oni grają dla mnie za krótko, oczywiście mają trochę kawałków normalnej przyzwoitej długości, ale ich wielkie dzieło jest dla mnie tak krótkie, ze aż smutno. Tam aż się prosi o dodanie dodatkowych minut do każdego utworu.

Więc już masz odpowiedź dlaczego Master jest za długi, bo trwa dłużej niż DWIE minuty. I to jest właśnie dla Kerrego epickie, długi kawałek składający się z wielu części, a zarazem jest dla niego męczący, ot cała tajemnica.

I zawsze głosiłem i będę głosić, chwała Metallice za tworzenie monstrualnych nawet 10 minutowych utworów, bo to jest coś pięknego. Chciałbym żeby kiedyś się szarpnęli na coś podobnego jak Iron Maiden ze swoim „Empire of the Clouds” z 18 minutowym potworem, którego słucha się z zapartym tchem i nawet nie wie człowiek kiedy już koniec.
a7xsz
15.07.2017 22:22:41
O  IP: 89.68.161.223
Master of Puppets, choć ten drugi jest za długi. Jak wiesz, Slayer nie tworzy epickich piosenek, męczących

buahhahahahahah to poleciał po całości LOL xD

MoP za długi ? WTF :D

To, że Slayer nie tworzy epickich rzeczy, to każdy wie.

Ale, że męczące ?
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak