W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Chorzowska Leśniczowka - plan imprez na luty
dodane 05.02.2013 19:34:59 przez: Rafał
wyświetleń: 3047
Witamy serdecznie, w lutym zaplanowaliśmy kilka wydarzeń cyklicznych (ferie, rock nocą itp.) zapraszamy!



2013-02-01 godz. 20:00 - Proletaryat Akustycznie z udziałem Stefana Machela (TSA)

Specjalnie dla was w Leśniczówce nie lada wydarzenie! Coś co nie zdarza się codziennie!


Proletaryat rusza z serią koncertów akustycznych z udziałem gościa specjalnego - Stefan Machel (TSA)
PROLETARYATU chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ponad dwadzieścia lat istnienia na polskiej scenie rockowej, 13 płyt i ponad tysiąc zagranych koncertów. Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju.

Biografia:
Proletaryat – polski zespół rockowy z Pabianic, założony w listopadzie 1987 roku.
W następnym roku nagrał w niezależnej wytwórni kasetę demo Revolt, która zwróciła uwagę branży muzycznej. W 1989 roku zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobył nagrody publiczności i dziennikarzy. W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy: Proletariat i Proletaryat II. Kolejne albumy – Czarne Szeregi (1993), IV (1994), Zuum (1996) oraz Made in U.S.A. (1999) prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza zespołu. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, co budziło kontrowersje, ale nie miało większego wpływu na ich pozycję i popularność. Pomiędzy tymi studyjnymi płytami zespół wydał też dwa albumy koncertowe i kompilację The Best of... Po kilkuletniej przerwie Proletaryat w 2006 roku wydaje nowe albumy ReC i Recycling. Ostatnim dziełem zespołu jest płyta "Prawda" wydana we wrześniu 2010, nagrana z nowym gitarzystą Witkiem Daraszkiewiczem. Aktualnie PROLETARYAT przygotowuje nowy materiał i niebawem wchodzi do studia.


Obecny skład:
Tomasz "Oley" Olejnik – śpiew (od 1987)
Dariusz "Kacper" Kacprzak – gitara basowa (od 1987)
Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)
Robert "Mały" Hajduk – perkusja (od 1996)

http://www.proletaryat.com.pl/
https://www.facebook.com/proletaryatpl

BILETY: 20/25 zł



2013-02-02 godz. 20:00 - ŹRÓDŁO - Marek Piekarczyk + PIS

Źródło - Projekt Akustyczny Marka Piekarczyka (TSA)

"Ten, kto ma dostęp do źródła, nie czerpie z kałuży"- Leonardo da Vinci

Album wyjątkowy i ważny. Będzie to pierwsze solowe dzieło charyzmatycznego wokalisty TSA znanego też z roli Jezusa w musicalu "Jesus Christ Superstar". "Jeśli jesteś zmęczony muzyczną papką serwowaną w mediach i chcesz posłuchać prawdziwego, pełnego emocji i znaczeń rocka, to jest to płyta dla Ciebie. To będzie Twój powrót do źródła." – jedynie tyle dowiadujemy się z zaskakująco enigmatycznego komunikatu jaki otrzymaliśmy od Artysty, który jednocześnie obiecuje, że kolejne karty odkryje niebawem i że ich kolejność nie będzie przypadkowa.

"PiS" powstał na bazie wspólnych fascynacji Piotra Lekkiego, gitarzysty, realizatora dźwięku i Sierścia, który śpiewa. Te wspólne fascynacje to przede wszystkim koty: "Marian" Piotra oraz "Kot" i "Stinky" Sierścia. Można też powiedzieć, że połączyły ich okulary... ale tak naprawdę to chęć pogrania różnych piosenek... Oprócz utworów znanych, chcą przemycić kilka kompozycji, które z różnych względów nie zaistniały w świadomości fanów dobrej muzyki. Nasuwa się taka analogia do talii kart: as to najwyższa karta, ale pięć kart, o mniejszej wartości w jednym kolorze przebija karetę asów...
Piotrek i Sierściu podkreślają, że granie tzw. "coverów" nie świadczy o łatwiźnie. Tysiące muzyków jazzowych, bluesmanów czy muzyków klasycznych przez całe życie wykonuje cudze kompozycje i nikt nie ma im tego za złe, Ważny jest dobór repertuaru i wykonanie.

BILETY: 25/30 zł



2013-02-03 godz. 20:00 - Maciej Balcar + Nie-Bo

Już 3 lutego 2013 roku wystąpi w Leśniczówce Maciej Balcar z zespołem Nie-bo. Będzie to koncert akustyczny w ramach trasy koncertowej promującej album "Live Trax 12", który ukazał się 20 listopada 2012 roku.

Maciej Balcar – muzyk, kompozytor, autor tekstów, aktor filmowy i teatralny. Ma na koncie trzy solowe płyty: "CZARNO", która ukazała się w roku 1998, "Ogień i Woda" z 2010 oraz "Live Trax 12" z roku 2012. Współpracował z zespołami VICKY VICTIM (metal) i Blues Forever, z którym nagrał w 1995 materiał na płytę oraz występował na licznych festiwalach bluesowych w Polsce. Od wielu lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utworów na płycie "Amulet" i nakręcił dwa teledyski (Wierzę w Siebie, Biegnę) promujące tę płytę. W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji "Marion du Faouet". W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatru Telewizji pt. "Gorący Oddech Pustyni" wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jezusa w słynnej rock-operze "Jesus Christ Superstar", która okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnej widowni. W 2002 pracował przy spolszczeniu "Mustanga z Dzikiej Doliny" (Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy polskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa). W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "Skazany na Bluesa". Występował również na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena "Pod Papugami" z którym ponownie wystąpił na Wiktorach '99.

Wokalista roku 2004 wg czytelników "Twojego Bluesa".
Od 2001 roku jest wokalistą grupy DŻEM.

https://www.facebook.com/maciejbalcar.fb
http://www.maciekbalcar.com.pl/

Nie-bo
Zespół Nie-Bo tworzą muzycy: Robert Lubera, Piotr Wojtanowski, Krzysztof Krupa oraz Maciej Mąka.[/color][/b][/url]

Pod szyldem Nie-Bo tworzy własną muzykę. Przykładem mogą być dwa spektakle muzyczne, zrealizowane w krakowskim Teatrze Ludowym - "Błysk rekina" (obejrzało 40 tysięcy widzów), wystawiany na festiwalach w Kijowie, Bańskiej Bystrzycy, zaproszony na największy festiwal teatralny w Europie - w Edynburgu. "Obudź się! Minnesota Blues" - premiera: grudzień 2002 (szczegóły na stronie teatru). 30 listopada 2003 - premiera warszawska w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.
Nie-Bo ma także na swoim koncie nagrania do filmu "Krugerandy" z Maćkiem Stuhrem w roli głównej. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą. W programie koncertu oprócz utworów własnych znajdują się piosenki światowej sławy artystów takich jak: Carlos Santana, The Beatles, Eric Clapton, Jimi Hendrix, Bob Marley, Lauryn Hill, BB King, Alanis Morisette, Alicia Keys, Prince, James Brown i innych.
Robert Lubera, lider zespołu, prowadzi od sześciu lat imprezę "Dean Markley Club" (aktualnie w klubie studenckim Żaczek w Krakowie) w której wraz z zespołem Nie-Bo wystąpili między innymi: Ewelina Flinta, Tadeusz Nalepa, Robert Gawliński, Artur Gadowski, Maciej Balcar, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotr Cugowski, Szymon Wydra, Marek Raduli, Adam Otręba, Jerzy Styczyński, Piotr Nalepa.

http://www.nie-bo.pl/

BILETY: 35/40 zł



2013-02-05 godz. 20:00 - Wieczór Filmowy z cyklu Historia z muzyką w tle - "Sie macie ludzie"

Zapraszamy w lutym na cykl wtorkowych seansów filmowych z muzyką w tle. Repertuar dla Was (ku uciesze niewiast) przygotował nasz boski barman Paweł.

"SIE MACIE LUDZIE"
Dokument Krzysztofa Magowskiego opowiada o życiu Ryszarda Riedla. Przyjaciela wspominają jego znajomi z lat dziecięcych, koledzy z zespołu. O młodości syna opowiada jego matka - Krystyna, pamięć męża przywołuje wdowa po Ryśku - Małgorzata oraz jego syn Sebastian. Autorzy filmu kroczą śladami wokalisty Dżemu, starają się zrozumieć fenomen i charyzmę Riedla. Próbują także pojąć, w jaki sposób w jego życie wniknęły narkotyki. Ozdobą filmu jest "Pudel" - przyjaciel Ryśka, który przywołuje anegdoty sprzed lat. Można usłyszeć wypowiedzi Michała Giercuszkiewicza oraz Leszka Windera.

BILETY: wstęp za darmo




2013-02-06 godz. 20:00 - Koncert na dużym ekranie - Therion - Live Gothic

Do Leśniczówki zawitał Mrok I Ciemność.
Live Gothic – album koncertowy szwedzkiego zespołu metalowego Therion. Został nagrany w warszawskim klubie Stodoła w lutym 2007 roku. Premiera odbyła się 25 lipca 2008 roku.

BILETY: wstęp za darmo




2013-02-07 godz. 20:00 - All My Life

All My Life to klasyczne rockowe trio w nowoczesnym wydaniu. Muzycy doskonale łączą dźwięki spod znaku classic rocka z elementami nowych brzmień hard-rocka, jazz-rocka, art-rocka oraz popu. Pełna energii, niepowtarzalna muzyka All My Life najlepiej sprawdza się na koncertach, na których muzycy z wielką swobodą rozbudowują swoje utwory o długie improwizacje i wirtuozerskie popisy solowe. All My Life to trzech artystów, dla których muzyka jest całym ich życiem. Basista i wokalista Jarosław Szczudłowski zaczynał swoją karierę jeszcze w latach osiemdziesiątych i od tamtej pory zagrał ponad tysiąc koncertów oraz nagrał kilkanaście płyt z różnymi zespołami i wykonawcami (Joy Band, Blues 66, Peter Johnsonn, Wajk Kwartet, Marek "Zefir" Wójcicki i inni). Perkusista Robert Kubajek również rozpoczynał karierę pod koniec lat osiemdziesiątych i ma na swoim koncie setki koncertów i kilkanaście nagranych płyt (Róże Europy, Dive 3D, Hetman i inni). Gitarzysta Cezary Sztendel od kilkunastu lat koncertujący i nagrywający płyty (z zespołami Flash Creep, Czary Mary, Deja Vue), potrafiący doskonale łączyć różne style muzyczne - od hard rockowych brzmień, poprzez klasyczny gitarowy
rock, do jazzu i muzyki klasycznej. Obecny skład All My Life kontynuuje styl, który zespół wypracował od początku swojego istnienia.

All My Life powstał w kwietniu 2006 roku. W jego pierwszym składzie znaleźli się: Jarosław Szczudłowski, Robert Kubajek oraz gitarzysta Paweł Bartoszewski. W lipcu tego samego roku ukazał się pierwszy promocyjny singiel, natomiast album zatytułowany po prostu "All My Life" ukazał się w czerwcu 2007 roku. Jeszcze przed ukazaniem się płyty, w marcu 2007 roku, gitarzystą All My Life został Jakub Kurowski. W pierwszych dwóch latach działalności zespół zagrał ponad sto koncertów w Polsce i za granicą. Były to zarówno samodzielne klubowe koncerty, jak również występy na dużych festiwalach i u boku innych znanych wykonawców. Zespół pojawił się na festiwalach w Polsce: Hunterfest, Rock Against Terrorism, Tangerine Jam Festival oraz za granicą: Roko Naktys (Litwa) i Art Rock Fest (Czechy). Muzycy grali wspólnie z takimi wykonawcami jak TSA, Dżem, Perfect, IRA, Budka Suflera, Coma oraz Pudelsi.
W lipcu 2008 roku zespół zawiesił działalność. W marcu 2011 All My Life powrócił w nowym składzie: Jarosław Szczudłowski – śpiew, gitara basowa; Hubert Kąkol – gitara oraz Jarosław Kopeć – perkusja. W maju muzycy zarejestrowali cztery pierwsze utwory na nową płytę. W październiku 2011 zespół ponownie wszedł do studia, aby dokończyć nagrywanie albumu. Wszystkie partie perkusji nagrał gościnnie Krzysztof Kwiatkowski.
W listopadzie 2011 do zespołu powrócił współzałożyciel All My Life, perkusista Robert Kubajek, natomiast od października 2012 gitarzystą zespołu jest Cezary Sztendel.

Jarosław Szczudłowski – śpiew, gitara basowa
Robert Kubajek – perkusja
Cezary Sztendel– gitara, śpiew

Więcej informacji o zespole na stronie:
www.myspace.com/allmylifepl
www.facebook.com/allmylifepl

BILETY: 10 zł



2013-02-08 godz. 18:30 - Frozen Plague Tour - THY DISEASE - Saratan + Goście

FROZEN PLAGUE TOUR 2013!
Zapraszamy na kolejne koncerty THY DISEASE, które odbędą się na początku 2013 roku tuż przed wydaniem najnowszej płyty "Costumes Of Technocracy". Będzie to druga seria koncertów pod szyldem "Frozen Plague Tour 2012/2013, na których po raz pierwszy prezentowane będą kompozycje z nadchodzącego wielkimi krokami albumu! Podczas koncertów THY DISEASE wspomagał będzie krakowski SARATAN. Grupa promuje utwory ze swojego najnowszego albumu Martya Xwar, którego premiera miała miejsce 23 listopada 2013. Na "Frozen Plague Tour 2013" zobaczymy też lokalne zespoły, które będą wspierać obydwie krakowskie ekipy. Organizator trasy - Creative Music - zamierza wspierać młode kapele, więc jeżeli chcecie się pokazać na trasie jako support w swoim mieście - piszcie na bookings@creative-music.pl. Do zobaczenia wkrótce!

Frozen Plague Tour 2013 - Chorzów / Leśniczówka
THY DISEASE - www.facebook.com/thydisease
SARATAN - www.facebook.com/saratanband
ANIMATIONS - www.facebook.com/animationsofficial
DEVON - www.facebook.com/devon.poland
DEADLINE - http://www.facebook.com/DeadlinePL

BILETY: 10 zł



2013-02-09 godz. 20:00 - Vena Valley + Chilitoy / po koncercie rockoteka (Ostatki)

Moc, ogień i namiętność pod cienką warstwą miętowej słodyczy, nadzwyczaj intrygujące melodie, zmysłowa drapieżność wokalistki - to wszystko wyróżnia zespół Vena Valley.
Zespół VENA VALLEY powstał w 2003 roku w Częstochowie. Po kilku miesiącach wspólnej pracy zarejestrował w studiu swoją pierwszą płytę demo "Tanellis", która została zauważona na scenie niezależnej i zebrała bardzo dobre opinie. Do utworu "Hollow" powstał teledysk, cieszący się sporym zainteresowaniem mediów, a utwór "Too Late For Love" znalazł się w czołówce notowania "BIS listy", emitowanej w Radio BIS. W 2007 roku zespół nagrał w częstochowskim MP Studio materiał na płytę "Playground". Na singel promujący płytę wybrano utwór "Odchodzisz", do którego wraz z grupą fotograficzną Red Team nakręcono teledysk. Jego reżyserem jest Łukasz Muszalski wraz z wokalistką Justyną Krysiak.
Po ukazaniu się płyty ustabilizował się skład zespołu. Muzycy sprecyzowali także styl muzyki, którą wykonywali. VENA VALLEY kojarzona wcześniej z nurtem gotyckim, stała się zespołem grającym klimatyczny, mocny rock.
VENA VALLEY wzięła udział w projekcie "Polish Tribute To The Sisters Of Mercy", w którym nagrała swoją wersję utworu legendarnej brytyjskiej formacji The Sisters Of Mercy - "Walk Away". Płyta ukazała się pod tytułem "Sittin’ In The Bar For Hours" nakładem Gothart Music.
VENA VALLEY jest laureatem prestiżowego festiwalu "Nokia Studio Garaż", na którym grupa zdobyła główną nagrodę - realizację profesjonalnego teledysku, ufundowaną przez firmę Nokia.

Muzyka Chilitoy utrzymana jest w klimacie pop-rockowym, wokal i brzmienie gitar dopełnione są elementami elektroniki, zaś ostateczny kształt całości nadaje szybka i zwarta sekcja rytmiczna. Chilitoy bawi się swoją muzyką i wizerunkiem, co doskonale widać w teledyskach oraz na koncertach. Śledząc ich dotychczasowe poczynania i osiągnięcia można przypuszczać, że zapowiadany longplay stanie się wyjątkowym wydarzeniem na polskiej scenie muzycznej, a grupa osiągnie sukces adekwatny do swojego potencjału. Miejmy nadzieję, iż w kolejnych teledyskach zobaczymy ciężką artylerię, lotniskowce, fajerwerki, płonące gitary, rollercoastery, szybkie samochody i batalion S.W.A.T.!
Zespół powstał w 2006 roku jako sposób na zagospodarowanie wolnego czasu kilkorga przyjaciół i okazja do dobrej zabawy przy okazji koncertów, początkowo na lokalnej scenie, później przed coraz szerszą publicznością. Dzięki możliwości nagrywania w dobrze wyposażonym studio, stworzonej przez PMDK w Trzebini i wsparciu pracujących tam ludzi wraz z upływem czasu otwierały się przed ekipą coraz to nowe drzwi. Kolejne wygrane konkursy i przeglądy umożliwiły nagranie dwóch teledysków. W marcu 2012 roku wokalistką zespołu została Anita Wojciechowska. Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą.

BILETY: 10 zł



2013-02-10 godz. 18:00 - Eliminacje do festiwalu "Rock Nocą"

Od stycznia Leśniczówka staje się istnym muzycznym polem bitewnym, na którym zespoły z całego Śląska będą walczyć w drodze eliminacji o udział w finale festiwalu Rock Nocą. Jest to idealna okazja dla wszystkich tych, którzy chcą swoją twórczością trafić do większej liczby odbiorców i pokazać się na scenie przed dużą publiką. Zapraszamy więc serdecznie wszystkich, którzy chcą wziąć udział w eliminacjach do zgłaszania się bezpośrednio w siedzibie klubu, lub na adres mailowy muzyka@lesniczowka.art.pl - w mailu powinno się znajdować nazwa zespołu, zdjęcie, krótkie bio wraz z wyszczególnieniem członków kapeli, rodzaj wykonywanej muzyki, próbki muzyczne (np. w formie nagrania próby) oraz kontakt telefoniczny do zespołu.
Miedzynarodowy Festiwal Rockowy - Rock Nocą organizowany jest od 1998 r. przez Fundację Rozwoju Kultury Kombinat Kultury oraz klub"4 Róże dla Lucienne" w Zielonej Górze. Przez trzynaście poprzednich edycji w festiwalu wzięło udział ponad 560 młodych zespołów rockowych. Festiwal swoimi koncertami uświetniły takie gwiazdy jak Closterkeller, Dezerter, Acid Drinkers, Moonlight, Sztywny Pal Azji, Artrosis, Homo Twist, Maciej Maleńczuk, Sweet Noise, Kury, Tymon Tymański, Robert Brylewski, Apteka, Habakuk, Farben Lehre, Lao Che, Hunter, Vader, Kat, Jelonek i wiele innych. Laureatami festiwalu były takie zespoły jak Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, Materia czy niemiecki Shirley Holmes, które zdobywały nagrody również na innych festiwalach w kraju i za granicą. W jury festiwalu zasiadają najbardziej znane osobistości sceny rockowej w Polsce, dziennikarze muzyczni oraz ludzie na stałe związani z muzyką rockową. Nagroda główna festiwalu, 10.000 zł, jest najwiekszą w tego typu wydarzeniach rockowych w Polsce.
Celem festiwalu jest promocja i umożliwienie startu młodym muzykom i wykonawcom rockowym z całej Polski i Europy. Festiwal Rock Nocą to nie tylko muzyka, lecz także liczne wystawy, projekcje filmowe i happeningi.

Dwudniowy finał XIV edycji festiwalu Rock Nocą odbędzie się w Zielonej Górze na Starym Rynku. Podczas koncertów finałowych usłyszymy i zobaczymy zespoły zakwalifikowane ze wszystkich scen partnerskich z Polski i Europy, a także gwiazdy festiwalu. Finałowe potyczki odbędą się w czerwcu 2013. Nagroda główna, o którą konkurować będą zespoły, będzie nagrodą pienieżną w wysokości 10000 zł oraz m.in. możliwość występu na Przystanku Woodstock, profesjonalne nagrania płyt i inne nagrody rzeczowe.
Podczas XV edycji planowana jest rozbudowa scen partnerskich w Polsce i Europie, a także podwyższenie kwoty nagrody pienieżnej. Już podczas XIV edycji festiwalu zostanie wydana płyta DVD w nakładzie 20.000 egzemplarzy, na której zamieszczone będą koncerty najlepszych zespołów festiwalu oraz materiały dokumentalne i archiwalne. Płyta kolportowana będzie w czasopismach muzycznych oraz w mediach patronujących festiwalowi, a także wśród zespołów biorących udział w festiwalu. Tego typu wydawnictwo na stałe zostanie wpisane do kanonu promocyjnego festiwalu.

CELE
1. Podnoszenie rangi muzyki rockowej w Polsce i za granicą
2. Rozwój muzyki rockowej, poprzez promowanie młodych twórców i ich zespołów
3. Edukacja jak najszerszego grona widzów
4. Tworzenie mostów kulturalnych łączących miasta Polski i Europy
5. Integrowanie środowisk twórczych
6. Inicjowanie żywego dialogu miedzy widzem a artystą

Wszystkim tym założeniom podporządkowana jest idea absolutnej otwartości na widza. Żelazną ZŁOTĄ ZASADĄ festiwalu Rock Nocą jest bowiem bezpłatność wszystkich wydarzeń i koncertów.

Organizatorzy:
- Fundacja Rozwoju Kultury KOMBINAT KULTURY - Fundacja łączy siły twórcy i organizatora: tworzy, eksponuje i pomaga w realizacji przedsięwzięc kulturalnych, Współpracuje z wieloma instytucjami, formacjami artystycznymi i niezależnymi artystami, wspierając ich wizje i projekty. Droga pomiedzy artystą a odbiorcą jest prosta – pomysł, planowanie, realizacja. Nie każdy jednak twórca ma wystarczające doświadczenie i mentalność organizatora. Dlatego właśnie powstała Fundacja Rozwoju Kultury.
Dodatkowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej pod adresem: http://www.new.rock-noca.pl

BILETY: wstęp za darmo




2013-02-11 do 2013-02-22 godz. 12:00-16:00 - Leśne Ferie dla Najmłodszych

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-12 godz. 20:00 - Wieczór Filmowy z cyklu Historia z muzyką w tle - "Historia Polskiego Rocka" cz.1

Zapraszamy w lutym na cykl wtorkowych seansów filmowych z muzyką w tle. Repertuar dla Was (ku uciesze niewiast) przygotował nasz boski barman Paweł.

HISTORIA POLSKIEGO ROCKA
Dzieje muzyki rockowej w Polsce rozpisane na 6 odcinków ukazujących różne okresy i style. Analiza zjawiska i jego rozwój zarówno z punktu widzenia artystycznego, jak i znaczenia społecznego. Serial pokazuje zmiany w postrzeganiu muzyki rockowej wśród Polaków, a także wkład w rozwój kultury i popkultury.

Zakażone piosenki: Odcinek otwiera cykl i opowiada o czasach pomiędzy rokiem 1959 a połową lat 70. Pokazuje rozwój rock'n'rolla w Polsce - od kopiowania anglosaskich wzorców, poprzez początki tworzenia i śpiewania prostych piosenek o miłości, udziałów w festiwalach będących najlepszą formą promocji, do powstawania zrębów sztuki objawiających się tworzeniem coraz dłuższych form muzycznych, tekstów pełnych metafor, jak również łączenia stylistyki rockowej z folklorem góralskim czy poezją. Goście opowiadają o zmianach, jakie przez te lata dokonywały się w sposobie myślenia muzyków i publiczności, o ówczesnych realiach i świadomości, o środowisku muzycznym i co było dla niego najważniejsze. Dzięki wspaniałym zdjęciom Marka Karewicza i często nieznanym archiwaliom udało się pokazać najważniejsze zjawiska mające wpływ na kolejne pokolenie fanów polskiego rocka. W odcinku wypowiadają się m.in.: Marek Karewicz (słynny fotograf), Marek Gaszyński (dziennikarz i autor tekstów Niemena, Czerwonych Gitar), Stan Borys, Andrzej Zieliński (Skaldowie), Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko (Budka Suflera), Marcin Świetlicki (Świetliki), Tadeusz Nalepa (Breakout), Kora (Maanam), Zbigniew Hołdys (eks Perfect), Andrzej Mogielnicki (autor tekstów m.in. Izabeli Trojanowskiej, zespołów Budka Suflera, Lady Pank), Kamil Sipowicz, Józef Skrzek (SBB), Jacek Ukleja (Zdrój Jana).
Niedola idola Czyli drugi odcinek cyklu, zaczyna się w połowie lat 70. To trudny okres dla muzyki rockowej, która była coraz bardziej ignorowana przez niechętne jej władze starające się dopasować ją do PRL-owskiego modelu rozrywki. W tym czasie pojawił się nurt Muzyka Młodej Generacji, który zadziałał ożywczo na kostniejący i przymierający gatunek. MMG otworzyła drogę najpierw ku wielkiej karierze Izabeli Trojanowskiej, a następnie boomowi polskiego rocka i tysiącom młodym zespołów. Autorzy opisują, skąd wzięła się Muzyka Młodej Generacji, co przyświecało jej animatorom. Pokazują mechanizmy rządzące ówczesną kulturą, wpływ powstania Solidarności a potem stanu wojennego na twórczość polskich muzyków. Zastanawiają się nad pojęciem gwiazdy rocka w polskim wydaniu, opowiadają o początkach festiwalu w Jarocinie, metaforyce w tekstach, kreacji. W odcinku wypowiadają się m.in.: Kora (Maanam), Zbigniew Hołdys (eks-Perfect), Zbigniew Krzywański (Republika), Walter Chełstowski (organizator), Andrzej Puczyński (Exodus), Izabela Trojanowska, Krzysztof Jaryczewski (Oddział Zamknięty), Lech Janerka, Marek Niedźwiecki (twórca Listy Przebojów Trójki), Andrzej Mogielnicki (autor tekstów m.in. Izabeli Trojanowskiej, zespołów Budka Suflera, Lady Pank).

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-13 godz. 20:00 - Koncert na dużym ekranie - Rammstein - Völkerball 2006

Rammstein - Völkerball 2006
Moc, siła przekazu i ciężar - to wszystko idealnie odzwierciedla ich muzykę. Koncertowe wydanie DVD w wykonaniu znakomitego zespołu będącego ikoną industrialu.
Wspaniały koncert zrealizowany z niesamowitym rozmachem, na który składa się zarówno charyzmatyczność lidera zespołu Tilla Lindemanna, jak i wspaniałe efekty świetlne, pirotechniczne i scenograficzne.

BILETY:wstęp za darmo



2013-02-14 godz. 20:00 - Leśne Walentynki

Marzy Wam się romantyczna kolacja przy świecach, przy wtórze pięknej nastrojowej muzyki? Zapraszamy Was do Leśniczówki - pełnego klimatu miejsca położonego w pięknym, malowniczym Parku Śląskim.
Dla Gości przewidziany poczęstunek, kolacja przy świecach i lampce wina oraz moc atrakcji.

BILETY: Karnet wejściowy na parę: 30 zł



2013-02-15 godz. 20:00 - Big Day

Jedna z legend polskiej sceny rockowej lat 90-tych, zespół Big Day powstał w lipcu 1992 roku w Olsztynie. Od lat jego filarami są Ania Zalewska i Marcin Ciurapiński – frontmani Big Day'a, którzy tworzą jeden z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych duetów wokalnych w Polsce. Muzykę zespołu określa się mianem przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych, oraz gitarowej muzyki angielskiej z początku lat 90-tych. Ogólnie można powiedzieć, że jest to szeroko pojęta mieszanka popu, rocka i alternatywy, przetworzona w unikatowy sposób pozwalający rozpoznać ich od pierwszych taktów. W 2012 roku swój 20-letni dorobek artystyczny zespół powiększył o kolejną, ósmą już płytę "Nasza Fala", która została świetnie przyjęta zarówno przez fanów grupy jak i dziennikarzy.
Każdy koncert Big Day jest wyjątkowym wydarzeniem. W ponadgodzinnym programie zespół prezentuje swoje największe hity: "W dzień gorącego lata", "Przestrzeń", "Mój znak", "W świetle i we mgle", które są od wielu lat bardzo dobrze znane szerokiej publiczności. Na koncercie nie zabraknie kompozycji – "Gdy kiedyś znów zawołam cię" – przeróbki piosenki Czerwonych Gitar. W programie znajdują się również utwory z najnowszych albumów.

BILETY: cena nie jest jeszcze znana



2013-02-16 godz. 20:00 - Turbo - trasa jubileuszowa z okazji 30-lecia premiery albumu "Dorosłe Dzieci"

Zespół Turbo to już legenda polskiego rynku muzycznego. Utwory takie jak "Dorosłe Dzieci", "Jaki był ten dzień", "Smak Ciszy" czy "Szalony Ikar" stały się ponadczasowymi przebojami słuchanymi przez coraz to nowe pokolenia. Zespół dał już kilka tysięcy koncertów w Polsce oraz wielokrotnie wyjeżdżał koncertować po Europie, gdzie miał okazję wspólnych występów z największymi gwiazdami rocka, jak choćby John Mayall, Sepultura, Slade, Halloween, Kreator, Overkill i inni. Płyty zespołu kilkukrotnie zostawały "Płytą Roku" w rankingach muzycznych a zespół był nominowany do najbardziej prestiżowych nagród, w tym najważniejszej – Fryderyki. Również na rynku zagranicznym ukazały się cztery albumy zespołu wydane m.in. przez największą rockową wytwórnię płytową w Europie, NOISE RECORDS. Przez 30 lat muzycy Turbo wielokrotnie gościli na scenach największych polskich festiwali, takich jak Festival w Sopocie, Festiwal Piosenki w Opolu, Rockowisko, Metalmania, Rock Arena, Festival w Jarocinie i wielu, wielu innych.
Turbo powstało w styczniu 1980 roku z inicjatywy basisty Henryka Tomczaka. W pierwszym składzie grupy znaleźli się Wojciech Hoffman (gitara), Wojciech Anioł (perkusja) i Wojciech Sowula (wokal). Ten ostatni został bardzo szybko zastąpiony przez Piotra Krystka, a ten z kolei przez Grzegorza Kupczyka. W 1982 roku do sklepów trafia pierwsza płyta Turbo zatytułowana “Dorosłe dzieci”. Łączące hard rock z brytyjskim heavy metalem kompozycje Turbo zostają ciepło przyjęte przez słuchaczy, a zespół pojawia się m.in. na łódzkim Rockowicku i na festiwalu w Jarocinie. W kwietniu 2007 roku z zespołu odszedł Grzegorz Kupczyk, a w jego miejsce do grupy dołączył nowy wokalista – Tomasz Struszczyk z łódzkiego zespołu Pathology. Od połowy 2008 roku zespół przygotował materiał na kolejną płytę pt. "Strażnik Światła", która ukazała się jesienią 2009 roku.

BILETY: 25/30 zł



2013-02-17 godz. 18:00 - Eliminacje do Festiwalu "Rock Nocą"

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-19 godz. 19:00 - KUMKA OLIK + NEONY

KUMKA OLIK
W 2007 roku zespół osiągnął sukces w krajowym etapie eliminacji do festiwalu w Opolu. Konsekwencją był występ na finałowym koncercie Debiuty 2007, transmitowanym na żywo przez TVP 1 w dniu 15 czerwca 2007 roku. Po występie w Opolu zespołem zainteresowała się wytwórnia Universal Music Polska, z którą w sierpniu 2007r. zespół podpisał kontrakt, obejmujący 3 płyty długogrające. Paulina Rubczak zrealizowała film "The Beauty", opowiadający o drodze zespołu do festiwalu w Opolu. Drugim ważnym wydarzeniem w roku rozpoczęcia działalności był występ na dużej scenie festiwalu w Jarocinie 2007, gdzie zespół otrzymał drugą nagrodę jury. Piosenka "Koduję" znalazła się na płycie "Minimax.pl Jarocin 2007" skompilowanej przez Piotra Kaczkowskiego, była również wielokrotnie emitowana na antenie radiowej Trójki, m.in. w programach Minimax i Offensywa. W grudniu 2007 roku występ zespołu otwierał dwa ostatnie, pożegnalne koncerty zespołu Pidżama Porno - w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu oraz poznańskiej Arenie. W styczniu 2008 roku zespół zagrał na żywo na antenie bydgoskiego Radia PIK.
W marcu 2008 roku w RG Studio zespół zarejestrował 12 piosenek na debiutancki album. Realizatorem i producentem nagrań był Tomasz Bonarowski. Debiutancki album, zatytułowany "Jedynka", wydano 13 lutego 2009r. Tuż przed premierą krążka ukazał się wideoklip do utworu zapowiadającego płytę, "Zaspane poniedziałki". 20 marca 2009 roku zespół wystąpił w programie Hit Generator, emitowanym przez TVP2.
W 2009 roku zespół wystąpił m.in. podczas festiwali Open'er Festival, OFF Festival, Jarocin Festiwal. Brał również udział w finałowym koncercie Trendy festiwalu TOP Trendy 2009. Zespół wystąpił również m.in. na antenach radiowej Trójki w programie "Offensywa", oraz w "Przesłuchaniu" Roxy.fm. 28 sierpnia 2010 r. wystąpili na Orange Warsaw Festival.
Za płytę "Jedynka" Kumka Olik otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2009 w kategorii "Nowa twarz fonografii". Zespół został uznany za najważniejszy polski debiut 2009 przez użytkowników Onet.pl, wygrał także plebiscyt "Teraz najlepsi 2010" magazynu Teraz Rock oraz plebiscyt portalu Plejada.pl na Najlepszy Młody Polski zespół 2009. Druga płyta zespołu, "Podobno nie ma już Francji", ukazała się 28 maja 2010 roku nakładem Universal Music Polska.

NEONY
Neony – wrocławska grupa rockowa, poruszająca się w stylistyce alternatywnego rocka. Założona w 2008 roku przez wokalistę i gitarzystę Dawida Zająca. W składzie również: Grzegorz Sawa-Borysławski - bas (gra również w Dust Blow), Jakub Zublewicz - gitara (ex Lili Marlene), Tomasz Garbera - bębny (m.in. Coffee Break). Laureat Jarocin Festiwal 2010. Wraz z pojawieniem się pierwszego wydawnictwa (EP) został nakręcony pierwszy, profesjonalny teledysk do utworu "Gorący Styczeń". W styczniu 2010 roku zespół nagrał swój debiutancki album w studiu Przemysława "Perły" Wejmanna. Debiutancka płyta "Niewolnicy Weekendu" (mastering: Marcin Bors) ukazała się 25 stycznia 2011 roku. W tym czasie zespół nawiązał krótką współpracę z menagerem muzycznym Tomkiem Lektarskim i agencją Lion Stage Management (do końca 2011 r.)
W 2011 roku, promując debiutancki album zespół wystąpił m.in. na żywo w Polskim Radiu, na festiwalu w Opolu (w ramach Debiutów 2011 wykonany został utwór "10 w Skali Beauforta" z repertuaru Krzysztofa Klenczona) oraz na Heineken Open'er Festival i Festiwalu w Jarocinie, gdzie wystąpili dwukrotnie, grając jednego dnia dwa pełne koncerty (na małej i dużej scenie). Pod okiem ekipy filmowej zespół zarejestrował też kilka nowych nagrań (na żywo, w studiu), które wraz z pełnometrażowym, 45-minutowym filmem pt. "Cebula, Ping-Pong i Rokendrol!" miały premierę w czerwcu 2012r. W tym samym miesiącu ukazuje się także nowy singiel zespołu pt. "Słoneczne baterie", którego realizatorem i producentem jest Marcin Bors.

BILETY: 15 zł



2013-02-20 godz. 20:00 - Koncert na dużym ekranie – Led Zeppelin - "Celebration Day"

Poleć z nami Zeppelinem !!!
Wspaniały, pełen pozytywnej energii koncert angielskiej legendy rocka Led Zeppelin, który odbył się 10 grudnia 2007 w londyńskiej O2 Arena. DVD z tego wydarzenia zebrało bardzo pozytywne recenzje krytyków i spotkało się z powszechnym entuzjazmem.

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-21 godz. 20:00 - Cykl "Wyjdźcie z Garażu" - Another World + Eskalacja

Cykl czwartkowych koncertów "Wyjdźcie z garażu" czyli Egida w Leśniczówce. Od grudnia Radio Egida i Leśniczówka łączą swoje siły - a wszystko po to, aby promować twórczość młodych i utalentowanych muzyków. Od trzech sezonów Radio Egida gości zespoły w audycji "Wyjdźcie z garażu". Teraz oprócz wywiadu i koncertu w radiowym studio, zespoły będą mogły zaprezentować się podczas czwartkowych koncertów na scenie w Leśniczówce!

Początki zespołu Another World to rok 2007. Zakłada go dwóch kolegów ze szkolnej ławy – Tomek Stebel (gitara) oraz Adam Białecki (perkusja). Dołącza do nich kumpel Adama – basista Daniel Niewiński oraz sprawca całego zamieszania – Michał Rupik. To właśnie on swego czasu zaraża Tomka miłością do gitary.
I tak się zaczyna... od kilku krzywo wykonanych coverów i wielkich marzeń. Po paru próbach w skład zespołu wchodzi również wokalista – Przemek Uliczka "Dziobak". Pierwsze koncerty mają miejsce w ZSTiO "Mechanik" w Tarnowskich Górach, później nadchodzi czas na większą scenę – odbywające się co roku Dni Kalet. Część zespołu – Tomek, Michał, Przemek – pochodzą właśnie z tej miejscowości, natomiast Adam i Daniel z Tarnowskich Gór. Miejsce na próby to Miasteczko Śląskie, w połowie drogi, praktycznie i bez komplikowania sobie życia.
"Dać im palec a będą chcieli całą rękę" – zespół gra coraz więcej koncertów, tworzy nowy, własny materiał. Dzięki niegasnącemu zapałowi i pomocy wielu osób przychodzą kolejne sukcesy: I miejsce na II Powiatowym Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych oraz wyróżnienie na Festiwalu Zespołów Undergroundowych Guido Space 2008. Pozytywnie naładowany band wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową. Następnie przychodzi czas na zloty motocyklowe, rowerowe, campingowe, koncerty w knajpach... Kolejny przełom – pierwszy koncert za granicą. 14 marca 2009 zespół wyjeżdża do Niemiec, gdzie reprezentuje Polskę na międzynarodowym festiwalu From Far Away, a 18 czerwca 2009r. zdobywa I miejsce na kolejnym, bo III Powiatowym Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych. Zwycięstwu towarzyszy zasłużony występ na głównej scenie tarnogórskich Gwarków 2009, tuż przed zespołem Myslowitz.
W grudniu 2009 zespołem interesuje się Telewizja Polska, która realizuje teledysk do utworu Another World – "Believe me". Po zaledwie tygodniu od pojawienia się teledysku w notowaniu "To Brzmi" Telewizji Katowice, zespół awansuje aż na trzecie miejsce. W marcu 2010 Another World ponownie gra w Niemczech, tym razem na festiwalu Rock Gegen Rechts. W 2010 roku zespół głosami słuchaczy Antyradia zostaje laureatem Złotej Kosy 2010, w dwóch słowach - zwycięzcą Antyfestu. U boku Oddziału Zamkniętego gra w Hard Rock Cafe Warsaw koncert transmitowany na żywo na antenie Antyradia.

ESKALACJA

Zespół powstał jesienią 2010 roku, kiedy to gitarzysta Luky osiedlił się w miejscowości Masłońskie i okazało się że po sąsiedzku marnuje się światowej sławy perkusista Kornel. Po zagraniu dwóch prób tak się złożyło, że do Luky'go zadzwonił dawny kolega, który mieszka w sąsiedniej miejscowości Poraj, wybitny wirtuoz gitary basowej - Mosin. Nie wiedział on wtedy jeszcze że przyjdzie mu łoić na basie, bo zadzwonił z chęcią gry na gitarze, ale akurat brakowało basisty. Po dwóch miesiącach ciężkich prób zespół miał debiut na dużej scenie mega klubu "Bar Rzepicha" potocznie zwanym "Dzik". W pierwszym roku swojej działalności zespół grał tylko covery dla braw i za symboliczną skrzynkę piwa. Na początku 2012 Eskalacja wystąpiła na WOŚP w Poraju. Do repertuar oprócz coverów zostały dodane dwa kawałki z poprzednich nieistniejących od lat kapel i jeden całkowicie nowy. Na obecną chwilę mamy 12 własnych kawałków i planujemy w 2013 roku wejść do studia. Absolutnie nie zagramy już żadnych coverów. Chętnie wspomożemy jakiś bardziej doświadczony zespół supportem lub zagramy w klubach które organizują rożnorakie koncerty.

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-22 godz. 20:00 - The Cumpels

"the Cumpels" (cover band) Piękni i Młodzi ;)
To klimaty jedynie słuszne – blues'n'rock.
W obecnej postaci zespół działa od 2011r., kiedy to dołączył nowy wokalista i zniknęły dźwięki klawisza. Zabieg ten był konieczny by osiągnąć zamierzone brzmienie, które jest wciąż udoskonalane na ciepłych delayach i miękkich przesterach, głównie przez dwóch instrumentalnych zapaleńców. Adam Szaruga i Jasiu Wilczek zapraszają na gitarową ucztę, której rytmu nada Krzysztof Skowroński (bas) i ...Cyzio, po prostu Cyzio, na perkusji. Wokalnie zespół uzupełnia (Voytek) Wojtek Urban... A wszystko to razem - wywołuje dreszcze ;)
"the Cumpels" często sięgają do klasyków gatunku, by czasem znaleźć coś ciekawego pośród mniej znanych muzycznych "perełek". Inspiracji poszukują pośród m.in: Gary Moore, Satriani, Lynyrd Skynyrd, Bonamassa, ZZ Top, Deep Purple, Whitesnake i wielu innych. "Polskie smaczki" też obecne.
The Cumpels: "Gramy tak jak my chcemy, to, co nam się podoba. Nie chodzi o poprawianie czy kopiowanie lecz o interpretację. Z tego właśnie czerpiemy przyjemność. Niezobowiązująco i po kumpelsku, choć różnica wieku w skrajnym przypadku wynosi powyżej 20 lat - a skoro tak, to wyciągnęliśmy średnią różnicę i uznaliśmy ją za nasz ogólny współczynnik wieku!!!"

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-23 godz. 20:00 - Alternatywny Wieczór - Substytut + London Type Smog + The October Leaves

Zapraszamy was wszystkich na wieczór spod znaku Alternatywnego Rocka!

SUBSTYTUT
Substytut to trzech niereformowalnych gości, zebranych do kupy w sierpniu 2008 w Pabianicach, którzy nie grają funka na gitarze akustycznej i nie piszą buntowniczych piosenek o Polsce, które prezentują krzykiem bądź pseudo śpiewem. Ich styl ciężko jednoznacznie sprecyzować, ale jeśli rzeczywiście trzeba go wskazywać i w ogóle o nim wspominać, to w takie miejsce winno wpisywać się melodyjne, niekiedy uzależniająco chwytliwe melodie, oblane bardzo często sosem ze ściany psychodelicznych gitar połączonych z obumiernym kreowaniem masy hałasu i chaosu wydzielanych ze wzmacniaczy, a także użytkowania śladowej ilości elektronicznych zabawek zespołu. Za znaczące inspiracje które pozostawiają znamienite piętno na twórczości zespołu, można wskazać takie grupy jak Radiohead, Interpol, Myslovitz, Editors, Bloc Party.

LONDON TYPE SMOG
Zespół London Type Smog powstał pod koniec roku 2007, jego oryginalny skład tworzyli Łukasz "Korek" Korus, Paweł "Osa" Osowski, Marcin Dudek oraz Bartłomiej Gąsior. Muzykę, którą gra można określic jako szeroko pojęta alternatywę - inspiracje poszczególnych członków są różne (od The Beatles, przez U2, aż po Radiohead), co często skutkuje nieobliczalnymi pomysłami i daje nieprzewidywalny efekt. Znakiem firmowym LTS są dynamiczne, przestrzenne riffy przeplatane melodyjnymi motywami i psychodelicznym wyciem gitar. W marcu 2008 roku zespól zarejestrował swoje pierwsze numery w mysłowickim 5 Gram Studio. Miesiąc później odniósł największy jak dotąd sukces, mianowicie wygrał I Edycję Ogólnopolskiego Konkursu STUDIO GARAŻ, organizowanego przez Nokia Poland. Został wybrany z ponad 400 zespołów rockowych.

THE OCTOBER LEAVES
The October Leaves zagrał dziesiątki koncertów m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach czy Mysłowicach, przez wielu nazywanych polskim Manchesterem. Wątek tego ostatniego miasta wydaje się być jednym z istotniejszych, gdyż zagłębienie się w tamtejszą scenę gitarową zaowocowało kontaktami z grupami Myslovitz, Negatyw, Penny Lane, a w późniejszym czasie występami jako ich support. W 2007 The October Leaves byli jednym z zespołów zaproszonych na jubileuszowy koncert z okazji pięciolecia istnienia zespołu Negatyw, obok takich gwiazd jak Lipali, Abradab czy Olaf Deriglasoff.
W 2009 po odejściu z zespołu Adriana, z nowym basistą Kamilem Rutkowskim chłopcy nagrali swój pierwszy teledysk do piosenki "View Of You", a kilka miesięcy później zostali zauważeni przez agencję Alter Art i wybrani spośród kilkuset młodych zespołów do występu na Young Talents' Stage prestiżowego festiwalu Heineken Open'er Festival. Znaleźli się wówczas wśród takich tuzów jak Kings of Leon, Faith No More, Arctic Monkeys, czy The Kooks.

BILETY: 10 zł



2013-02-24 godz. 18:00 - Eliminacje do Festiwalu "Rock Nocą"

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-26 godz. 20:00 - Wieczór Filmowy z cyklu Historia z muzyką w tle - "Historia Polskiego Rocka" cz. 2

Zapraszamy w lutym na cykl wtorkowych seansów filmowych z Muzyką w tle. Repertuar dla Was (ku uciesze niewiast) przygotował nasz boski barman Paweł.

HISTORIA POLSKIEGO ROCKA
Dzieje muzyki rockowej w Polsce rozpisane na 6 odcinków ukazujących różne okresy i style. Analiza zjawiska i jego rozwój zarówno z punktu widzenia artystycznego, jak i znaczenia społecznego. Serial pokazuje zmiany w postrzeganiu muzyki rockowej wśród Polaków, a także wkład w rozwój kultury i popkultury.

Ku przyszłości jest trzecim odcinkiem serii "Historia polskiego rocka". Opowiada o początkach punk rocka, powstawania jednej z najważniejszych subkultur XX wieku.
W 1975 roku za sprawą The Sex Pistols i hasła "No Future" punk zaszokował Wielką Brytanię. W Polsce pierwsi punkowcy pojawili się dwa lata później. "Ku przyszłości" prezentuje nieznane szerzej początki tego nurtu (Kryzys, Tilt), wpływ festiwalu jarocińskiego na sposób myślenia ówczesnych pokoleń, a także przedstawia historię samodzielnie wydawanych kaset, fanzinów i organizowanych koncertów. W Polsce punk był z początku głównie ruchem artystycznym, ale w niedługim czasie stał się subkulturą mającą ogromny wpływ na niezależny i nonkonformistyczny sposób myślenia przeciwstawiający się sytuacji gospodarczo-politycznej lat 80. W odcinku wypowiadają się m.in.: Kazik Staszewski (Kult), Tomek Lipiński (Tilt, Brygada Kryzys), Robert Brylewski (Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Armia), Muniek Staszczyk (T. Love), Tomek Budzyński (Siekiera, Armia), Ex Pert (Inkwizycja), Krzysztof Grabaż Grabowski (Pidżama Porno, Strachy na Lachy), Robert Matera (Dezerter), Walter Chełstowski, Ziemek Kosmowski (BRak, Rendez Vous), Olaf Deriglasoff (Dzieci Kapitana Klossa, Homo Twist, Apteka, Pudelsi).

Kup!Kultura - czwarty odcinek serii opowiada o latach 90., kiedy zaczął kształtować się prawdziwy rynek muzyczny a muzycy rockowi zaczęli zarabiać na swojej twórczości. Wielkie koncerny fonograficzne otworzyły swoje przedstawicielstwa, powstały prywatne media, sztuka teledysku rozwijała się bardzo intensywnie, wydawnictwa sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy, zaczęło się też piractwo. Lata 90. to również "Heyomania", początek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli jednej z największych akcji charytatywnych wywodzących się ze środowiska rockowego, powstanie Fryderyków stworzonych na wzór Grammy Awards czy rekordowe nakłady płyt. Jednak lata 90. kończą się wielką recesją, załamaniem rynku koncertowego. Ten odcinek opowiada o blaskach i cieniach rodzącego się show biznesu.
Wypowiadają się m.in: Katarzyna Nosowska (Hey), Piotr Banach (Indios Bravos, eks-Hey), Muniek Staszczyk (T.Love), Kazik Staszewski, Grzegorz Brzozowicz (dziennikarz), Agnieszka Chylińska (O.N.A.), Andrzej Puczyński (Prezes ZPAV), Artur Rojek (Myslovitz), Piotr Metz (dziennikarz), Wojciech Waglewski (Voo Voo), Grzegorz Ciechowski (Republika), Piotr Klatt (Róże Europy), Jurek Owsiak (WOŚP, organizator Przystanku Woodstock), Andrzej Mogielnicki (autor tekstów m.in. Izabeli Trojanowskiej, zespołów Budka Suflera, Lady Pank).

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-27 godz. 20:00 - Koncert na dużym ekranie - Guns N' Roses Live in Paradise City (2012)

Jeżeli szukacie czegoś co przysporzy wam gęsich skórek, to jest to idealny koncert dla was :) Slash i ekipa znowu w akcji – koncert legendarnej grupy hardrockowej.

BILETY: wstęp za darmo



2013-02-28 godz. 20:00 - Cykl "Wyjdźcie z garażu" - Kryzys Wyobraźni

Cykl czwartkowych koncertów "Wyjdźcie z garażu" czyli Egida w Leśniczówce. Od grudnia Radio Egida i Leśniczówka łączą swoje siły - a wszystko po to, aby promować twórczość młodych i utalentowanych muzyków. Od trzech sezonów Radio Egida gości zespoły w audycji "Wyjdźcie z garażu". Teraz oprócz wywiadu i koncertu w radiowym studio, zespoły będą mogły zaprezentować się podczas czwartkowych koncertów na scenie w Leśniczówce!

Kryzys Wyobraźni to zespół założony stosunkowo niedawno, a mianowicie w październiku 2011 roku w Bytomiu, przez gitarzystę i autora tekstów Michała Misioka oraz perkusistę Łukasza Wcisło. W takim składzie zespół działał przez pewien czas, aż do momentu gdy szeregi zespołu zasilił basista Denis Osior. "Kryzysowe" trio wystąpiło dwa razy w II LO w Bytomiu - w kwietniu i maju. We wrześniu 2012 roku do składu dołączył saksofonista Radek Wydra i od tego czasu zespół liczy 4 członków. Pierwszy koncert w poszerzonym składzie odbył się 30 listopada w Victoria Cafe & Pub w Gliwicach.
W muzyce Kryzysu Wyobraźni można doszukać się wpływów różnych gatunków muzycznych, takich jak rock, punk, ska czy reggae, a czasami nawet grunge. Tak więc nie sposób określić graną przez nich muzykę jednym gatunkiem.

Łukasz Wcisło - perkusja
Radek Wydra- saksofon
Denis Osior- bass
Michał Misiok- gitara, wokal

BILETY: wstęp za darmo


Overkill.pl & Leśniczówka



Waszym zdaniem
komentarzy: 1
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
ToMek
05.02.2013 23:51:19
O  IP: 195.150.86.21
uff, w koncu udało sie wrzucic plan bez bledów ;)
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak