W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Chorzowska Leśniczówka - październikowe imprezy
dodane 30.09.2011 22:42:10 przez: ToMek
wyświetleń: 2955
Październikowy rozkład jazdy przedstawia się tak:


2011-10-01 godz. 20:00 - Markowe Granie - Bez Idola

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Markowe Granie. Tym razem zagra zespół muzyczny Bez Idola popularny na scenach studenckich w latach 80-tych, laureat wielu muzycznych przeglądów z tamtych lat, kontynuator świetnych tradycji znanej w latach 70-tych grupy „Toruń” której liderem był Andrzej Szarek. W chwili obecnej po zmianach w składzie jest to trio przystojnych mężczyzn związanych z zespołem od początku, czyli: Roman Uske „Ucho”, Wojtek Uske „Młody” oraz Grzegorz Wilczewski „Wilczur”.
Aktualny repertuar grupy oczywiście oprócz znanych starych piosenek („Siódma wieczór”, „Mleko”, „Do dna” itp. itd.) stanowią nowe utwory skomponowane przez członków zespołu do tekstów Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Marka Michorzewskiego (autor piosenki „Kocham cię jak Irlandię”) oraz Jacka Cichanowskiego.

BILETY: 15 zł



2011-10-04 godz. 20:00 - Wieczór Filmowy - Miasto Boga

Niezwykły film o niezwykłym miejscu na przedmieściu Rio de Janeiro. Opowiadany przez Busca-Pé, małego czarnego chłopca, zbyt lękliwego i strachliwego by przystać do gangu, ale i zbyt rozsądnego by zgodzić się na niskopłatną i poniżającą legalną pracę. Wymyślił on sobie że można okrutny i brutalny świat który go otacza obserwować inaczej, przez sztukę. Jego celem stało się bycie profesjonalnym fotografem. Miejsce znane jako "Cidade de Deus" początkowo jest placem, na którym powstają mieszkania dla biednych budowane przez rząd na początku lat 80-tych. Po kilku latach zamiast spokoju staje się ono najbardziej niebezpiecznym gettem w Rio. Handel narkotykami, prostytucja, rabunki i przestępstwa stały się smutną codziennością obserwowaną i utrwalaną przez Busca-Pé. Film jest przygnębiający, ujawnia prawdy uniwersalne, pokazuje sytuacje znane i z naszych blokowisk. Film nagradzany na festiwalu w Toronto, nominowany do Złotych Globów 2003.

Wstęp wolny



2011-10-05 godz. 20:00 - Koncert na dużym ekranie - Rammstein - Live aus Berlin

Wstęp wolny




2011-10-06 godz. 20:00 - Ossa + Colt Headed Dog

Zespół Ossa pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Pod koniec 2009 roku zespół wydał demo, tym samym rozpoczynając działalność koncertową. Muzykę, którą grają określają jako rock, dbając przy tym o ładne melodie i ciekawe teksty. Muzycy starają się aby ich muzyka była filarem dla pięknego i zmysłowego głosu Marty, żeby wszystkie dźwięki się uzupełniały tworząc jedną całość, która pozostaje w umysłach i sercach słuchaczy na dłuższy czas. Zespół na swoim koncie ma takie sukcesy jak: II miejsce na Festiwalu Góra Rocka 2010, I miejsce w konkursie młodzieżowych zespołów rockowych Gwiazdy 2010 w Piekarach Śląskich, półfinał KOZ ALL MUSIC FESTIWAL w Kędzierzynie Koźlu, Vagarowisko 2011 Dąbrowa Górnicza, zakwalifikowanie się do Koncertu Eliminacyjnego Przeglądu Muzycznego Wielkiej Wyspy we Wrocławiu 2011, I miejsce na Jura Rock Festiwal 2011, przed nami finał Miasta Rocka w Babimoście i półfinał Ligi Rocka 2011/2012. Wokalistka zespołu ma na swoim koncie prywatny sukces - w 2001 roku Marta dostała się do drugiego etapu eliminacji do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

http://www.myspace.com/ossaband

Zespół Colt Headed Dog powstał w lipcu 2009 roku z połączenia dwóch mniejszych garażowych kapel grających po sąsiedzku. Przyczynił się do tego pierwszy wspólny koncert w rodzimej miejscowości. Entuzjazm, zaangażowanie oraz wspólne wysiłki na próbach zaowocowały fuzją, która napędziła członków do wytężonej pracy nad nowym materiałem. Duża ilość instrumentów dała możliwość tworzenia prostych, a zarazem bogatych brzmieniowo kompozycji z pogranicza psychodelicznego rocka, muzyki poetyckiej, bluesa, folku, reggae/ska i wielu innych. Zespół nie ogranicza się w tworzeniu materiału do danego wzorca gatunkowego, nie boi się eksperymentować z konwencją i brzmieniem. Inspirację czerpie z różnorakich źródeł, korzenie swe wiąże jednak przede wszystkim z niezależną,lokalną sceną bluesową.

www.myspace.com/coltheadeddog

BILETY: 5 zł




2011-10-07 godz. 20:00 - Leśna Rawa Blues - KASA CHORYCH + KFM


KASA CHORYCH

Dobrze ponad 30 lat w służbie bluesa. Kasa Chorych to prawdziwa legenda polskiego blues-rocka. Zespół należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). W połowie lat osiemdziesiątych swoją muzyka przyczynili się do tego, że polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru. Wnieśli do tej muzyki zastrzyk ożywczej energii i pomysłów, powodując, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie. To dzięki Kasie Chorych muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Do dnia dzisiejszego utrzymują się w czołówce pomimo tego, że konkurencja w postaci młodych wykonawców jest bardzo silna. Zespół został założony w 1975 roku przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda "Skibę" Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa. Początkowo grali w małych klubach Białegostoku. Przełomowym dla działalności Kasy Chorych okazał się rok 1978. Udział w najważniejszych polskich festiwalach rockowych, pierwsze nagrody i wyróżnienia oraz wręcz entuzjastyczne przyjęcie przez publiczność spowodowało ogólnokrajową popularność. W 1978 roku zespół dokonał pierwszych nagrań dla lokalnego radia. W 1980 wydany zostaje debiutancki singiel z utworami "Blues chorego" i "Szalona Baśka", który to, dostarczony prywatnymi kanałami do USA, uplasował się na III miejscu w dorocznej ankiecie radiostacji WRJC-FM 91 w Baltimore, ustępując jedynie płytom Alberta Collinsa i Muddy'ego Watersa, a dystansując "Rock Me Baby" B.B. Kinga. Wielkim ciosem dla wszystkich miłośników bluesa była tragiczna śmierć Ryszarda "Skiby" Skibińskiego, który zmarł 4.06.1983 po przedawkowaniu narkotyków. W 1984 wydana zostaje pierwsza płyta długogrająca zespołu pod tytułem "Ryszard "Skiba" Skibiński 1951-1983" zawierająca najbardziej znane utwory Kasy Chorych. Zespół pod koniec 1984 zawiesił działalność. Pomimo tego muzycy pozostali aktywni udzielając się w różnych formacjach i projektach. W 1992 roku muzycy skrzyknęli się na powrót pod wodzą Jarosława Tioskowa. Nowa "Kasa" ma w swoim dorobku wydanie nowych płyt, koncerty na wszystkich ważniejszych polskich imprezach bluesowych ("Rawa Blues Festiwal", "Olsztyńskie Noce Bluesowe", "Jimiway Blues Festiwal"), tournee po USA, koncerty w Irlandii oraz wiele koncertów klubowych, gdzie ich muzyka sprawdza się najlepiej. Zespół współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami z różnych kręgów muzycznych m.in.: Martyna Jakubowicz, Andrzej Zaucha, Ireneusz Dudek, Jacek Skubikowski, Ryszard Riedel, Jan "Izba" Izbiński, Wojciech Karolak oraz John Mayall, Freddie Hubbard, Tonny McPhee. Na charakterystyczne brzmienie zespołu składają się m.in. gitarowe unisona, ognisty sidle oraz miarowy puls basu. W kwietniu 2009 płyta "Koncertowo!" otrzymała statuetkę Fryderyka 2009 a Michał Kielak został najlepszym harmonijkarzem według ankiety Blues - Top.

Oficjalna strona WWW zespołu : www.kasachorych.com

Aktualnie zespół tworzą :

Jarosław Tioskow (g, slide g, voc),
Michał "Cielak" Kielak (hca),
Grzegorz Kluczyński(g),
Marek Szerszyński (bg),
Mirosław Wiechnik (dr).


KFM

Zespół i muzyka: Muzyka wykonywana przez zespół oscyluje na pograniczu rocka, bluesa, funky i reggae. Grupa powstała w 2008 roku z inicjatywy Marka Gruszki i Sławomira Kustera, jednak obecny skład ukształtował się dopiero na początku 2009r. Osiągnięcia: Mimo że zespół gra zaledwie pół roku, zgromadził w tym czasie na swoim koncie kilka znaczących sukcesów: Grand Prix XI Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla "Ku Przestrodze" - lipiec 2009, Laureat III Festiwalu Muzycznego im. Pawła Bergera "Gramy nad Prosną" - wrzesień 2009, Przegląd Amatorskich Zespołów Młodzieżowych "Żubrowisko" - II miejsce - wrzesień 2009.

Oficjalna strona internetowa: www.kfmband.pl

Marek Gąska "Gonzo" - bas
Marek Gruszka "Grucha" - gitara
Sławomir Kuster "Snejku" - perkusja
Janusz Żydek - instrumenty klawiszowe
Kamil Czupryś - wokal, gitara

BILETY: 20/25 zł





2011-10-08 godz. 20:00 - Leśna Rawa Blues - JUICY BAND + HIGHWAY + JAN GAŁACH BAND

JUICY BAND godz.21.00

Zespół pochodzący ze Śląska, powstał na przełomie 2009 - 2010 r. z inicjatywy Jacka Zająca i Michała Nita. Pełny i aktualny skład ukształtował się w kwietniu 2010 r. Juicy Band został nagrodzony na tegorocznym festiwalu "BLUES NAD BOBREM" za najbardziej stylowe wykonanie utworu Tadeusza Nalepy "Nocą puka ktoś". Ponadto wyróżnieni zostali Ania, Michał i Artur jako najlepsi instrumentaliści festiwalu (oczywiście w kategoriach wokal, gitara, perkusja) ...

http://www.myspace.com/juicybandpolska

HIGHWAY godz.22.45

SOUTHERN ROCK ZE ŚLĄSKA - Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70-tych, bluesa, boogie oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!! Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Istnieje od lipca 2001 roku. Gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie dwa wydawnictwa płytowe oraz przeszło 200 zagranych koncertów w kraju i za granicą. Występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon - Czechy, Jiżanska Noc - Czechy, Olsztyński Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, ...) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych. Zespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów (Livin' Blues (NL), Duke Robillard Band (USA), Budgie (GB), Dżem) jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach ( Nico Christiansen (Livin' Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Leszek Cichoński, Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych)...). Ostatnia płyta zespołu pt. "AUTOSTRADA", w ankiecie kwartalnika Twój Blues uplasowała się na 2 miejscu w kategorii "PŁYTA ROKU 2007" a w ankiecie internetowego forum Okolice Bluesa wygrała w tejże kategorii.

http://www.highway.art.pl/

JAN GAŁACH BAND godz.00.30

Nie ma w tym kraju drugiego równie wszechstronnego muzyka jak on. Skrzypek, cajonista, gitarzysta, klawiszowiec, wokalista, kompozytor, autor piosenek, wyrazista osobowość i jeden z niewielu artystów, która swoim charakterystycznym stylem gry i charyzmą sceniczną od razu budzi niekłamany podziw swoich słuchaczy i zaskarbia sobie ich sympatię. Rock, blues, jazz... w każdym z tych gatunków muzyki świetnie się znajduje, ale w każdym zagranym przez niego utworze słychać jego charakterystyczny styl. Zawsze będzie to muzyka. W prestiżowym plebiscycie "Blues TOP" kwartalnika "Twój Blues" wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w kategorii "Instrumenty różne" a w 2007 r. i 2010 r. został instrumentalistą roku. Jego talent został dostrzeżony przez Dereka Trucksa - światowej sławy gitarzystę. Znalazł się w pierwszej piątce międzynarodowego konkursu organizowanego przez członków zespołu The Derek Trucks Band i portal Indaba Music. W trakcie swojej wieloletniej kariery muzycznej występował zarówno w kraju, jak i za granicą, wspólnie z gwiazdami scen całego świata muzyki. Do tych najważniejszych można zaliczyć - Carlos Johnson, Barry Richman, Cocotier (z którym odbył europejską trasę koncertową w 2007r.), Oliver Mally (trasa po całej Polsce), Acid Drinkers (świetnie przyjęta płyta "Fish Dick Zwei"), Martyna Jakubowicz (członek zespołu w latach 2006-2009, płyty "30 urodziny" i "Okruchy życia"), Cree (DVD "15 lecie"), Schau Pau Acoustic Blues (trasa po Polsce i Niemczech, płyty "Live" i "Antologia Polskiego Bluesa"), Gang Olsena, Jerzy Styczyński, Plateau, Koniec Świata (płyty "Kino Mockba" i "Burgerbar"), Joanna Pilarska (członek zespołu od 2009r.), Śląska Grupa Bluesowa, Józef Skrzek, Jerzy Kawalec, J.J. Band (płyta "Blues") i wielu, wielu innych...

www.myspace.com/jangalach

http://www.facebook.com/jangalach
BILETY: 20/25 zł




2011-10-09 godz. 20:00 - Dr Zoydbergh

Dr Zoydbergh to rockowy kwartet, znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do muzycznej formy. Prawdopodobnie jest to najbardziej psychodeliczny zespół w Polsce. Doświadczeni muzycy Dr Zoydbergha (współpracowali między innymi z K. Krawczykiem, M. Radulim i z wieloma innymi), w swoich surrealistycznych kompozycjach z wielką wirtuozerią wprowadzają słuchacza w świat dźwięków, których nie powstydziliby się najwięksi: King Crimson, Frank Zappa, Primus czy Mr Bungle. Muzyka Dra Zoydbergha jest trudna, przeznaczona dla wyrobionego odbiorcy, lecz niewątpliwie warta poświęcenia jej czasu i uwagi. W dzisiejszych czasach niewiele jest zespołów, których muzyka zaskakuje i pozwala odnaleźć coś nowego, nawet po wielokrotnym wysłuchaniu. Aktualnie Dr Zoydberg promuje swą debiutancką płytę - Handmade Songs. Koncerty zespołu są znakomitym uzupełnieniem i rozwinięciem albumu. Obok perfekcyjnych aranżacji pojawiają się bowiem na nich również spontaniczne improwizacje. Zespół nie jest nastawiony na klasyczny kontakt z publicznością, na koncercie Doktora nie usłyszymy sztampowych "jak się bawicie", "jeee-ooo", czy innych "typowych" chwytów scenicznych. Zostaniemy natomiast zaproszeni do pięknego, kolorowego, surrealistycznego świata ich muzyki. Warto przyjąć to zaproszenie. Dr Zoydbergh ma na swoim koncie koncerty na muzycznych scenach w całym kraju. Zdobył kilka wyróżnień na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach muzycznych. Zespół współpracował również z krakowskim kinem studyjnym Sfinks oraz z Teatrem im. J.Słowackiego w Krakowie. W ramach współpracy stworzył i wykonał autorską ścieżkę dźwiękową do dwóch niemych filmów: “Niezwykłe przygody Mr Westa w krainie bolszewików” i “Generał”. Występy te spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. W marcu 2009 roku nakładem Vintage Records ukazała się debiutancka płyta zespołu - “Handmade Songs”. Znalazło się na niej dziesięć utworów. Album wyróżnia surowe, analogowe brzmienie, bogato aranżowane kompozycje utrzymane w charakterystycznej dla zespołu, eklektycznej stylistyce. Płyta wydana została w formie digi pack. Na krążku oprócz utworów audio znalazły się dwa krótkie filmiki z pobytu zespołu w studio im. Toma Waitsa, oraz utwory w wersji mp3 dla muzycznych piratów. Płyta dostępna jest w internetowym sklepie muzycznym www.sklepplytowy.pl

Muzyki zespołu można posłuchać na profilu myspace:

www.myspace.com/drzoydbergh
http://soundcloud.com/jacek-bilinski/dr-zoydbergh-glassong
http://soundcloud.com/jacek-bilinski/dr-zoydbergh-vampire-letter

BILETY: 10 zł





2011-10-11 godz. 18:30 - Spotkanie pokoleń piosenki rajdowej

Tytuł koncertu „Spotkanie pokoleń piosenki rajdowej”. Oprócz śpiewów przy akompaniamencie gitar i skrzypiec przewidujemy krótkie pokazy zdjęć z wypraw dalekich i bliskich - osób związanych z SKPB i AKT. Grać i śpiewać będą wykonawcy rekrutujący się z Akademickiego Klubu Turystycznego „Gronie” i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach.

www.skpb.org
http://aktgronie-prezes.blogspot.com
http://bractwoturystyczne.blogspot.com
Wstęp wolny




2011-10-12 godz. 20:00 - Koncert na dużym ekranie - Chickenfoot Live - Get Your Buzz On!
Wstęp wolny





2011-10-14 godz. 19:00 - WOSTOK - Alternative Music

WOSTOK - Alternative Music - zagrają :
Roboty Na Wysokości - electro, new jazz, post punk, psychodela...
Natsq - ambient, downtempo,
Holly Blue & Sound Petersburg - Inteligent POP ...
NIBYświaty - electro, alternative

"Roboty na Wysokości" - Katowice- 2008-2009-rozpoczęliśmy roboty, prawdopodobnie z tego samego powodu dla którego niektórzy zbierają znaczki lub wędkują. Choć to na pewno coś więcej niż tzw. hobby :-) 2009-2010- swobodny czas kiedy luźne improwizacje zaczynają przybierać konkretne kształty. Próbujemy w różnych miejscach wspólnie z Olą Rzepką (Pogodno, Budyń, Drekoty) i Rafałem Szymczakiem (LOCOMOTIVEsun). 2010–płyta-Studio HUTA- electro, new jazz, post punkowy hałas, psychodela – tak mówią ludzie, a materiał zbiera skrajne recenzje. Euforyczne nas troje i niezrozumienie. Może być. :-) Nam chodzi o wolność i zabawę konwencjami. (Więc bardzo przepraszamy ale nie wiemy co nam do głowy wpadnie w przyszłości).:-) 2011 - od stycznia gramy koncerty… jednocześnie obmyślamy kolejne ruchy... c.d.n. dziękują za uwagę: Daniel Hozumbek – voc .mac Wojciech Sawicki – git Piotr Sawicki – voc. bas

"Natsq" Katowice-muzyka Natsq to elektroniczno-ambientowe dźwięki, które swoim specyficznym, hipnotyzującym charakterem wzbudzają przeróżne odczucia wśród słuchaczy wprawiając ich w końcu w spokojny, chilloutowy nastrój. W 2010 r. natsq wydała swój debiutancki album "Swinging Fencers".

"HOLLY BLUE & SOUNDPETERSBURG" - Mysłowice - to 3 osobowy projekt powstały w 2010 r w Mysłowicach na czele którego stoi młoda 17 letnia wokalistka Sonia Kopeć. Skład uzpełnia duet muzyków i producentów Emil Blant oraz Jurek. Zespół akutalnie nagrywa swoją debiutancka płytę, której premiera zaplanowana jest na wiosnę 2012.

"NIBYświaty" - Pszczyna - projekt muzyczny oparty w 80% na improwizacji, muzyka którą gramy można okreslić jako niby-psychodelię, niby-progres, niby-awangardę, niby-punk czy niby-alternatywę.....a jakie są nasze koncerty??? nie wiemy,bo jeszcze żadnego nie zagraliśmy....jestesmy jedną wielką niby-niewiadomą....jedno jest pewne-gramy bo lubimy....to tyle skład;betet-gary,niedek-bas,cyran-gitara,młody-klawisz,tomek-wokal
BILETY: 10 zł



2011-10-15 godz. 20:00 - 20-sty Zlot Overkillowców

Zapraszamy na kolejny w Leśniczówce zlot Fan Klubu Overkill.pl świętując 30-lecie istnienia Metalliki, cztery godziny z muzyką Metalliki na żywo zaserwuje nam Alcoholica! Spotykamy się po raz trzeci a po raz drugi na zlocie pod hasłem: „Więcej Metalliki w Metallice czyli Kill ’Em Magnetic II” Rok temu Leśniczówka pękała w szwach - przewidziane 200 biletów rozeszło się bardzo szybko, a gdy liczba obecnych przekroczyła 250 osób przestaliśmy liczyć... Dobrze że szalejący tłum nie rozniósł nam klubu, a ustawione barierki zdały swój egzamin. Jak będzie w tym roku? Cena biletów to tylko 10 zł... :) Przybywajcie !!!

www.overkill.pl

BILETY: 10 zł



2011-10-18 godz. 20:00 - Wieczór Filmowy - Ojciec Chrzestny 2

Kontynuacja sagi o mafijnej rodzinie Corleone. Ta część trylogii opowiada o życiu Don Vita, dorastaniu na Sycylii i przenosinach do Nowego Jorku. Film pokazuje też losy jego następcy, Michaela Corleone, który od 1950 roku prowadzi interesy rodziny.

Wstęp wolny



2011-10-19 godz. 20:00 - Koncert na dużym ekranie - Gary Moore - Live in Montreux 2001[/b][/color]

Wstęp wolny




2011-10-21 godz. 20:00 - Rozpier-Doll Tour 2011 - Materia + Cropla

Materia
Zespół istnieje od 13 listopada 2007 roku. W skład zespołu wchodzili Tede - gitara i wokal, Michu - bas i wokal i Marcia - gary. W 2009 nagrana została płyta demo pt. Vandals. W 2010 roku do kapeli dołącza wieloletni przyjaciel Adi łapiąc się za drugą gitarę. Aktualnie kapela nagrywa swoje drugie demo. W ciągu jedynie trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty. Do najważjnieszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń zalicza się występ na warszawskim lotnisku Bemowo na festiwalu Sonisphere 2010 obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeath czy Anthrax. Zespół wziął udział w konkursie agencji Go Ahead i został laureatem za co w nagrodę kapela grała na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Festiwalu w Jarocinie w 2010 roku. Zespół został też dostrzeżony na Eliminacjach do Woodstocku 2009 i w półfinałach w Gdyni dostał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej w Izabelin Studio. Zespół Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Rock Nocą w 2010 roku. Do osiągnięć kapeli można dołączyć jeszcze wiele pierwszych miejsc na festiwalach i konkurasch, między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Hajnówce. "Gramy bo mocno wierzymy, że to zajebista sprawa."

www.myspace.com/themateria

Cropla
Zespół Cropla to swoista mieszanka temperamentów piątki młodych ludzi. Panowie z Cropli znają się od piaskownicy, lecz po wielu zmianach i perturbacjach zespołowych obecny skład ukształtował się w maju 2008 roku. Po dwóch latach wspólnego grania w owym składzie, zespół doczekał się debiutanckiego mini albumu „Can you feel the storm coming?”. Na płycie EP znalazły się 4 utwory: Orphanage, Prayer, Falling Down oraz akustyczny Farewell.

www.myspace.com/cropla
BILETY: 6 zł





2011-10-22 godz. 20:00 - ŁÓDZKA SCENA MUZYCZNA - Normalsi + Kumpel z Podwórka + Lemon Dog

Celem objazdowego festiwalu „Łódzka Scena Muzyczna – Barwy Rocka” jest zaprezentowanie publiczności w całym kraju dorobku artystycznego zespołów rockowych pochodzących z Miasta Łodzi. To innowacyjna formuła festiwalowa. Miasto Łódź dysponuje jednym z największych w Polsce potencjałów muzycznych w postaci wielopokoleniowego środowiska muzycznego i bogatego artystycznego dorobku. Poprzez wspólne koncerty z cyklu „Barwy Rocka” łódzcy muzycy usiłują znaleźć miejsce w świadomości słuchaczy muzyki rockowej dla zjawiska, jakim jest „Łódzka Scena Muzyczna”.

W Leśniczówce zagrają :

NORMALSI

Dorobek płytowy zespołu: 2005 r. – debiut płytowy – koncept album zatytułowany „Soliloquium” 2006 r. – koncept album zatytułowany „Dekalog czyli Piekło Muzykantów” 2008 r. – koncertowe DVD pt. „Live Underground in Łódź”. 28 listopada 2009 ukazała się najnowsza, trzecia płyta Normalsów, zatytułowana „Pokój z widokiem na wojnę”. To bardzo różnorodny i bogaty brzmieniowo oraz tekstowo materiał. W czternastu utworach Normalsi pokazują pełnię swoich muzycznych możliwości, od form ascetycznych, delikatnych kompozycji na gitary akustyczne i wokal („Zdjęcia”) po ciężkie uderzenie nagrywanej „na setkę” sekcji i gitar („Jesień”, „Jeszcze raz”). Wiele tu intensywnych emocji, ale i refleksyjnego wyciszenia. Wiele nawiązań do klasyków muzyki rockowej, takich jak The Beatles, Pink Floyd, Nirvana, Black Sabbath, Tool. Atutem płyty są teksty, często realistyczne opowieści, opisujące zdarzenia zabawne ale i dramatyczne, które miały miejsce w rzeczywistości. Zespół Normalsi jest łódzką formacją założoną w 1999 roku. Ma za sobą setki zagranych koncertów i muzycznych przygód.

Zespół Normalsi tworzą:
Piotr „Chypis” Pachulski – gitary,wokal,
Mirek „Koniu” Mazurczyk – gitary,
Marcin „Rittus” Ritter – gitara basowa,
Krzysztof Szewczyk - perkusja

LEMON DOG

Cytrynowego Psa od początku tworzy pięciu zaprzyjaźnionych muzyków kochających rocka, koncerty i życie w drodze. W ciągu pięciu lat istnienia Lemon Dog zagrał ponad 80 koncertów, zaistniał na kilku festiwalach i przeglądach rockowych, telewizji ogólnopolskiej i rozgłośniach radiowych. We wrześniu 2007 Piotr Kaczkowski - redaktor muzyczny radiowej Trójki, zamieścił utwór Lemon Dog pt.: „Modlitwa” na składance MINIMAX Jarocin 2007. Lemon Dog inspiruje się twórczością takich artystów jak: Pearl Jam, Pink Floyd, Porcupine Tree, Dżem, Free. Materiał koncertowy zespołu to kompozycje własne. Teksty wokalisty – Marcina Molendy - spotykają się z ogromnym uznaniem zarówno publiczności jak i znanych z polskiej sceny muzyków. Potwierdzeniem są zaproszenia i wspólne koncerty: Coma, Wojtek Pilichowski, Mech, Warsztaty Muzyczne w Końskich (koncert dla uczestników na zaproszenie wykładowców, m.in.: Marek Raduli, Ela Zapendowska, Wojtek Pilichowski).

Skład:

Marcin Molenda – śpiew
Damian Nakielski – gitara
Emil Palenica – gitara
Stahoo Jakś – bas, śpiew
Dawid Młudzik - perkusja
Wszystkie informacje www.lemondog.art.pl

KUMPEL Z PODWÓRKA

Łódzki zespół, grający mieszankę rocka, reggae i ska. Ich muzyka porywa melodyjnością i energią. We wrześniu 2006 wokalista dawnej grupy "Moffovia" nie chcąc stać w miejscu, odnajduje dawny kontakt ze starym kumplem Pawłem ESZ. Postanawiają zmontować band. "Na początku graliśmy tylko we dwójkę!" mówi Paweł. Miał to być punk-rock z brudnymi gitarami i soczystym bębnem. Wszystko poszło jednak w trochę inna stronę. Odgrzebywali stare numery Maćka i grali je na próbach. Wersji jednego utworu powstawało kilka i cięzko było im wybrać tę jedyną ponieważ wszystkie były ok! Po 2 miesiącach prób przyszedł czas kiedy trzeba było znaleźć basistę. Pan Wojciech okazał się być dobrym w tym co robił i dołączył do ich ekipy. Najgorzej było z drugą gitarą. Uwierzcie mi, nie było to proste zadanie... Hmm niby wielu jest gitarzystów ale tego dobrego najtrudniej znaleźć - śmieje się Maciek. Tym jednym niepowtarzalnym brzmieniem i pięknymi melodiami urzekł ich Artur "Arczi" Gniadek. I tak po 3 miesiącach prób zagrali swój pierwszy koncert. Drugi raz nie był juz tak cudowny jak pierwszy. "Młody", brat Pawła wstąpił na miejsce dotychczasowego basmana. Młody pokazał, że gra na basie może być czymś więcej niż im się wydawało. Po licznych koncertach, przeglądach, konkursach "Kumpel z Podwórka" prężnie pracuje nad nowymi piosenkami. Co czas pokaże tego dowiemy się wkrótce...

www.lodzkascenamuzyczna.org.pl
BILETY: 12/19 zł




2011-10-25 godz. 20:00 - Wieczór Filmowy - Hell Ride

Quentin Tarantino przedstawia pełną spalin i kurzu opowieść o zemście. Droga do piekła jest wybrukowana wszystkim, tylko nie dobrymi intencjami. Na kalifornijskich bezdrożach stają naprzeciwko siebie dwa bezwzględne gangi motocyklowe: The Victors i The 666ers. Pistolero (Larry Bishop), herszt Victorsów, poprzysiągł zemstę na Deusie (David Carradine) i Billym Wingsie (Vinnie Jones), bezwzględnych liderach The 666ers za uśmiercenie jednego ze swoich najwierniejszych towarzyszy. Historia o
twardzielach z piekła rodem, którzy w poszukiwaniu panienek, alkoholu i zemsty nie cofną się przed niczym.

Wstęp wolny



2011-10-26 godz. 20:00 - Koncert na dużym ekranie - BB King Live

Wstęp wolny




2011-10-27 godz. 21:00 - Festiwal Gitary Elektrycznej


Ebola Cereal

Zespół uformowany przez młodych, zapalonych muzyków (Szczypior, Proboszcz, Jacoz, Czaja), traktujących sztukę jako skłonność do ucieczki od rzeczywistości i retransmisję obrazów ich surrealistycznej wyobraźni. Wychodząc naprzeciw szablonom i barierom, tworzą muzykę niezwykłego kolorytu i zaskakujących domieszek. Efekt tych działań można poczuć na energetycznych koncertach bądź świeżo promowanym wydawnictwie demo „The Curse Of Kill Manjaro”.

www.myspace.com/ebolacereal

Mirosław Rzepa Band

Gitarzysta, multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak, Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem...

Po koncercie jam session.
Wstęp wolny


2011-10-28 godz. 21:00 - Festiwal Gitary Elektrycznej


Mateusz Owczarek & Number One

Mateusz Owczarek – laureat Solo Życia 2010.
Gitarzysta pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiał wraz ze swoim bratem Samuelem Owczarkiem w bluesowym duecie Dzieci Bluesa. Na „Koło Bluesa Festiwal 2007", Samuel zdobył wyróżnienie za najlepszy warsztat (harmonijka ustna). W 2008 roku na XXI Ostrowskim przeglądzie „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo” Dzieci Bluesa zdobyły wyróżnienie – rekomendację do udziału w Jimiway Blues Festiwal 2008 (scena bluesa akustycznego). Pół roku wcześniej Mateusz rozpoczął intensywne poszukiwanie własnej stylistyki muzycznej odchodząc od bluesa w kierunku bardziej progresywnym. Już wtedy podczas wspólnych występów z bratem przedstawiał swoją drugą twarz, grając m.in. program transkrypcji muzyki klasycznej na rockowo. Na początku 2008 roku samodzielnie nagrał materiał demo i już pod nazwą „Number One” zdobył Nagrodę Publiczności oraz II miejsce na Rock May Festiwal 2008. Rok później podczas festiwalu Harmonica Bridge 2009 – Dzieci Bluesa zagrały ostatni koncert. Kilka miesięcy później brat Samuel odszedł do zespołu Tortilla, skutkiem czego duet Dzieci Bluesa przestał istnieć. Od tego momentu Mateusz rozpoczął w swoim regionie poszukiwanie muzyków do współpracy - niestety bezskutecznie. Wobec faktu, iż znów w pojedynkę zmuszony był zaprzęgać do współpracy komputer, nazwa Number One stała się jak najbardziej adekwatna. W czerwcu 2010 na XXIII Ostrowskim Przeglądzie „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo” uzyskał III miejsce oraz Nagrodę Publiczności. Wysłał zgłoszenie do konkursu „Solo Życia 2010” i spośród 175 muzyków został zakwalifikowany do finału. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 września 2010r. w Lublinie. No i udało się - Mateusz Owczarek został laureatem szóstej edycji festiwalu Solo Życia! Tydzień później Mateusz Owczarek odebrał e-maila od Zbigniewa Hołdysa z propozycją współpracy w jego nowym projekcie Hołdys Kosmos. Miesięczne próby zaowocowały koncertem w warszawskiej Stodole 9 grudnia 2010r., który był prologiem nadchodzącej trasy koncertowej, rozpoczętej 26 marca w łódzkim klubie Wytwórnia.

http://numberone.art.pl



John C. Marshall Band /GB/

Urodzony w Londynie gitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer. Występował na wielu znaczących festiwalach jazzowych i w tysicąch klubów jazzowych na całym świecie. Rozpoznawalny z niepotarzalnego, swoistego stylu „Bluesy-Jazzy”, który wprowadził do muzyki. Jego sława jako jazzowego i bluesowego gitarzysty pozwoliła mu przez lata akompaniować i nagrywać z największymi artystami na polu jazz i blues - Aretha Franklin, Ray Charles, Ben E. King, Rosa King, Gene "Mighty Flea" Conners, Tyree Glenn, Chet Baker, Ingram Washington, by wspominieć tylko kilkoro z nich. Występował dla telewizji w wielu krajach (Stany Zjednoczone, Europa i Środkowy Wschód). W znanym cyklu telewizyjnym “Let´s Swing” (transmitowanych przez największe światowe stacje telewizyjne) gościł John m.in. takich muzyków jak Slide Hampton, Carmel Jones, Wilton Gaynair, Sal Nistico, Dave Kamien, Bert Thompson i Willie Ketzer. Brał udział w "Olympic Rock'n Blues Circus" z Chris Farlowe, Jon Lord, Brian Auger, Pete York, Jeff Reynolds, Andrew Pet, Colin Hodgkinson i Jim Campagnola. John został integralną postacią grup Advanced Warning, Stepping Out, the RTL Television Big Band, Juicy Organism i wielu, wielu innych. Obecnie John realizuje swoje dwa autorskie projekty „Cotton Club” oraz „Big City Blues Marshall v/d Heusen Band”.

Po koncercie jam session.
wstep wolny

www.guitar-silesia.pl




2011-10-29 godz. 20:00 - Jarosław Śmietana Trio i gość : Bill Neal - projekt HENDRIX

Skład zespołu:

Jarosław Śmietana - gitara, wokal
Marcin Lamch - kontrabas, wokal
Adam Czerwiński - perkusja, wokal

gościnnie Bill Neal (Australia) - saksofon, wokal

Projekt "Hendrix" to koncertowe wykonanie utworów Jimi Hendrixa, zarejestrowanych na płycie Jarka Śmietany "PSYCHEDELIC - Music of Jimi Hendrix" wydanej w 2009r.
Koncert jest niezwykle żywiołowy, a oprócz utworów z w/w płyty zespół wykonuje kompozycje leadera z różnych okresów Jego twórczości.
BILETY: 32/39 zł





2011-10-31 godz. 20:00 - Koncert zaduszkowy - Jan “Kyks” Skrzek i Śląska Grupa Bluesowa

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA

Jan "Kyks" Skrzek (śpiew, fortepian)
Leszek Winder (gitary)
Michał "Gier" Giercuszkiewicz (perkusja)
Mirek Rzepa (gitary)
Agnieszka Łapka (śpiew)


To czołowe postacie śląskiej sceny bluesowej.
Każdy z nich jest cząstką historii polskiej i śląskiej muzyki rockowej. Nazwiska każdego z nich bez trudu znaleźć można w we wszystkich encyklopediach polskiej estrady.
By zrozumieć kim są wystarczy wymienić tylko nazwy grup czy nazwiska muzyków, z którymi grali i nagrywali: Czesław Niemen, SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Apogeum, Hokus, Easy Rider czy Józef Skrzek, Ireneusz Dudek, Ryszard Skibiński, Ryszard Riedel, Zbigniew Hołdys, Martyna Jakubowicz, Elżbieta Mielczarek i wielu wielu innych.

BILETY: 20 zł

Waszym zdaniem
komentarzy: 5
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak