W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Chorzowska Leśniczówka - majowe imprezy
dodane 10.05.2011 13:04:53 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 2144

Po naszym pięciodniowym festiwalu Metalowa Leśniczówka Fest Chorzowska Leśniczówka
zaprasza w maju na imprezy:




2011-05-12 godz. 20:00 - London Type Smog



Zespół London Type Smog powstał pod koniec roku 2007, jego oryginalny skład tworzyli Łukasz "Korek" Korus, Paweł "Osa" Osowski, Marcin Dudek oraz Bartłomiej Gąsior. Muzykę, którą gra można określic jako szeroko pojętą alternatywę - inspiracje poszczególnych członków są różne (od The Beatles, przez U2, aż po Radiohead), co często skutkuje nieobliczalnymi pomysłami i daje nieprzewidywalny efekt. Znakiem firmowym LTS są dynamiczne, przestrzenne riffy przeplatane melodyjnymi motywami i psychodelicznym wyciem gitar. W marcu 2008 roku zespół zarejestrował swoje pierwsze numery w mysłowickim 5 gram studio. Miesiąc później odniósł największy jak dotąd sukces, mianowicie wygrał I Edycję Ogólnopolskiego Konkursu STUDIO GARAŻ, organizowanego przez Nokia Poland. Został wybrany z ponad 400 zespołów rockowych.
Do innych osiągnięć można zaliczyć ich udział w programie OFFENSYWA radiowej Trójki, programie telewizyjnym "Kocia Muzyka", występy w niezależnych rozgłośniach radiowych oraz uzyskanie tytułu "zespołu miesiąca" w konkursie "Hallo, tu Londyn" organizowanym przez portal colere.pl, przy współpracy z osobistościami takimi jak Adam Złotorowicz czy Jan Benedek. Jeżeli chodzi o działalność koncertową, zespół zagrał kilkanaście koncertów m.in. "Alt party tour", koncerty z zespołami Nell czy Renton. W roku 2010 zespoł wystąpił na Festivalu Heineken Open'er.
Na koncie zespołu London Type Smog są obecnie dwa nagrane własnym sumptem EP - "London Type Smog" z roku 2008, oraz "Co ja mam?" z roku 2009, a także teledysk do piosenki "Parasole Spadochrony" nakręcony z pomocą TVP Katowice. Obecnie zespół nagrał debiutancki album i poszukuje wydawcy dla niego, w internecie można znaleźć drugi video klip do numeru "Nie przepraszam, nie pamiętam" zapowiadający ich debiutancką płytę "Antyty, antyja".

http://www.myspace.com/londontypesmog
http://www.facebook.com/pages/LTS-London-type-smog










2011-05-13 godz. 19:30 - Markowe Granie - ANDRZEJ MRÓZ + KOCIOŁEK



Grupa "Kociołek" powstała w 1969 roku w Krakowie, a rodowód swój wywodzi z kręgów harcerzy-studentów, których pasją było wędrowanie górskimi szlakami. Wędrówki te stały się inspiracją do powstania wielu piosenek turystycznych poświęconych górom. Grupa prezentowała je i nadal prezentuje na rajdach, złazach, ogniskach i innych spotkaniach prawdziwych turystów. Piosenki przez lata nie zestarzały się, a niektóre z nich tak zżyły się z górami, że trwają jako "wiecznie młode" standardy turystyczne które znają i śpiewają kolejne pokolenia ("Od Turbacza", "Jesień w górach", "Pusto w Gorcach", "Wrzesień").
Zarówno piosenki jak i działalność grupy docenili nie tylko wędrujący turyści, dorobkiem były też liczne nagrody na giełdach i przeglądach piosenki turystycznej.
Repertuar grupy jest głównie oparty na piosenkach autorskich Andrzeja Mroza oraz Anny Szaleńcowej.

BILETY: 15 zł









2011-05-14 godz. 20:00 - Diffirent Kind of Pleasure



Zespół powstał w Katowicach w 2002 roku. Gramy muzykę improwizowaną, instrumentalno-wokalną. Gramy własne utwory, które komponowane są w różnych stylach: fusion, blues, jazz, progressive rock, funky, folk, soul, reggae, poezja śpiewana. Gramy też kilka nieznanych coverów.
Początek się wziął z tego, że zakończył się trwający dziesięć lat podział kamienicy. Wyjaśniło się wiele spraw, przypadł nam schron, z którego jedno pomieszczenie zabezpieczyłem i przystosowałem jako pomieszczenie prób. Znalazłem hurtownię opakowań na jaja na południową Polskę w Gliwicach i wykleiłem to wszystko. Potem namówiłem Tomka, żeby kupił bas i żebyśmy wspólnie kupili używaną perkusję. Tak się stało, za 900 zł kupiliśmy używane Amati, Tomek kupił Mensfelda a ja miałem Epiphone'a Les Paula Standard i Labogę Raduli 50 (jeden z pierwszych). Tomek zgadał się na nartach ze swoim agentem ubezpieczeniowym Piotrem Gecem, że równocześnie jest zawodowym perkusistą. Wziąłem od niego kontakt i spotkaliśmy się kilka razy, potem dołączył Tomek. Pierwsze kilka utworków dało wszystkim pole do dobrej zabawy. Kiedy powiedziałem, że celem jest koncert to wszyscy popatrzyli jak na wariata.
Pierwszy koncert odbył się w Leśniczówce. Zaczęliśmy dawać jeden koncert rocznie: W Cogitaturze, znowu w Leśniczówce. Potem zaczęliśmy koncertować częściej, 3-4 razy w roku. W tym czasie odszedł Piotr a pojawił się na perkusji Andrzej Szewerda. Chwilę potem doszła na stałe Agata na skrzypcach. I następną chwilę potem Justyna Kamieńska na wokal. Pojawiły sie teksty. Daliśmy koncerty w Bielsku-Białej, Katowicach i Chorzowie. W tym czasie przewinął się cały autobus "gości": szwagier, brat Justyny z kumplem, Ania. Potem odeszła Justyna i na jej miejsce zaczęła śpiewać Patrycja Stefanowska, daliśmy koncerty w Chorzowie, Działoszynie, Wiśle. Ostatnio koncertowaliśmy ciut rzadziej, 2-3 koncerty rocznie. Na klawisze wszedł Michał Spendel. Ze wszystkich miejsc najsilniej byliśmy związani z Leśniczówką.
Z trio zrobił się sekstet. Zabawa, póki co, się rozkręca. Co będzie, pokaże życie, zobaczymy. Na razie zespół idzie do przodu. Nie gramy komercyjnie. Dorobiliśmy się "naszej" publiczności. Z jakichś 300 osób zawsze ktoś przyjdzie, przyjedzie. Zauważyliśmy, że ekipa zaczyna przychodzić bardziej na koncert niż spotkanie towarzyskie, co jest miłe. Docierają oczekiwania, żeby olać jakiekolwiek covery, bo nasze kawałki są lepsze... No i zabawa z naszego punktu widzenia to ciągłe ćwiczenie, żeby było coraz lepiej.

BILETY: 10 zł








2011-05-15 godz. 20:00 - Osada Vida



Osada Vida od kilkunastu lat tworzy to, co członkowie zespołu nazywają "osadową mieszanką". Eklektyczny zestaw cech, którymi można opisać to, co grają. Płyta "Uninvited Dreams" to dla wielu pierwsze zetknięcie z muzyką Osady Vida. Ale to już szósty album tego zespołu.
Łukasz Lisiak na łamach Metal Hammera tak opisuje początki Osady w 1997 roku: "(...)chcieliśmy z Adasiem [Podzimskim - perkusistą OV] grać muzykę naszych ulubieńców: Rush, King Crimson, Camel (...) wczesny Porcupine Tree, Talk Talk i parę rzeczy z kręgu 4 AD.(...) Nie wybieraliśmy żadnej konkretnej stylistyki, nie nazywaliśmy jej w żaden sposób. Chcieliśmy grac muzykę, którą będziemy czuć, która będzie nam dawać radość grania i będzie nam się po prostu podobać.(...)".Tak muzykę Osady opisał wówczas Michał Wilczyński, autor biografii SBB i aktualny redaktor naczelny miesięcznika "Lizard": "Czerpią wodę z różnych źródeł inspiracji. Tą różnorodność słychać w ich muzyce, jednak częstokroć bardzo odmienne i nieprzystające do siebie (jakby się zdawało...) tematy ubrano w jednolite szaty brzmieniowe. Dodajmy, że szaty dość bogate(...). Żywiołowość godna koncertowych nagrań Dream Theater i 'nerw' godny SBB. Mamy do czynienia z fuzją ciężkiego rocka, psychodelii (w sensie niesamowitego klimatu) i rocka progresywnego.MMuzyka intryguje. (...) Muzyka to bez wątpienia oryginalna - dlatego piszę, że nawiązują do prog-rocka, prog-metalu, a nie: grają. Osada Vida gra muzykę Osady Vida. Po prostu. (...)".
W roku 2004, wraz z wydaniem trzeciej demówki "Osada Vida" oraz z sukcesem... grupy Riverside pojawiła się nadzieja na zaistnienie OV na oficjalnym rynku. Otóż bowiem właśnie to wydawnictwo zaintrygowało Piotra Grudzińskiego, gitarzystę warszawskiego kwartetu, i zaowocowało zaproszeniem przez Riverside Osady Vida do wspólnych występów w ramach Progressive Tour II w roku 2004. Liczba osób, do których dotarła "osadowa" muzyka znacznie wzrosła. Zespół w składzie, w którym występuje dzisiaj, zaczął pracować nad płytą "Three Seats Behind A Triangle". Materiał ten miał być pierwszym, "osadowym" koncept-albumem, w całości zaśpiewanym po angielsku. Jak wspomina Łukasz Lisiak: "Parę lat przed pracą nad "Three Seats..." rozmawialiśmy często na temat konceptu. Ale okazało się, że zastrzyk świeżej krwi w postaci Bartka Bereski, dały nam takiego kopa, że wszystko działo się bardzo szybko i naturalnie. Album "Three Seats..." powstał bardzo spójny, bo jest całkowicie szczery i stworzony bez żadnego ciśnienia".
Płyta, początkowo wydana - podobnie jak poprzednie wydawnictwa - tylko własnym sumptem w roku 2006 narobiła sporo zamieszania w progresywnym światku. Mało tego - została nagrodzona przez brazylijski portal Progressive Rock & Progressive Metal tytułem płyty miesiąca w lutym 2007! Tym samym Osada Vida była dopiero drugim, po Riverside, polskim zespołem wyróżnionym w ten sposób. W grudniu 2007 firma Metal Mind Productions za sprawą świeżo podpisanego kontraktu, wypuściła na rynek specjalną, zremasterowaną wersję płyty "Three Seats Behind A Triangle", wzbogaconą dodatkowo o dwa nowe utwory. Kolejnym albumem był "The Body Parts Party".Koncept-album, traktujący o ludzkich emocjach, opisywanych z perspektywy ludzkich organów. Jest on wielką metaforą, nie opisującą poruszanych kwestii w dosłowny sposób. Okładka płyty "The Body Parts Party" została dostrzeżona w wielu rankingach na całym świecie, skupiających najlepsze okładki 2008 r.
Koncertując, Osada Vida przygotowywała materiał na kolejny album."Uninvited Dreams" zawiera 7 premierowych kompozycji. Wersja digipack wzbogacona jest o aż 3 dodatkowe utwory. Płyta miała swoją premierę w Polsce 16 listopada 2009 r., natomiast od 23 listopada jest dostępna w innych krajach Europy a od 1 grudnia w USA. Przez te wszystkie lata grupa Osada Vida zagrała sporo koncertów - zarówno własnych, jak również z innymi artystami, jak: FISH, Riverside, Believe, Ceti, Totentanz, The Black Noodle Project i wiele innych. W miarę upływu czasu, z jednej strony Osada Vida zaczęła grać ciężej, choć z drugiej strony, wplatała coraz więcej elementów jazzu i ambientu z dodatkiem elektroniki. Grupa wciąż się rozwija, więc nikt nie wie, gdzie muzyka ich poprowadzi ... Jedyne, co wiemy dzisiaj, to fakt, że zespół zagra w maju 2011 r. na Rites of Spring Festival (RosFest) w Stanach Zjednoczonych, a jesienią 2011 możemy spodziewać się nowego albumu Osada Vida.

Skład:
Łukasz Lisiak - bas, vocal
Bartek Bereska - gitary
Adam Podzimski - bębny
Rafał "R6" Paluszek - klawisze

Dyskografia:
Uninvited Dreams / 2009
The Body Parts Party / 2008
Three Seats Behind A Triangle / 2006
Osada Vida / 2004 (wydanie nieoficjalne)
W Drodze Na Księżyc / 2002 (wydanie nieoficjalne)
Moment Krytyczny / 2000 (wydanie nieoficjalne)

BILETY: 10 zł

http://www.osadavida.art.pl
http://myspace.com/osadavida










2011-05-20 godz. 20:00 - Szantowe Granie - Formacja




Kwartet wokalno-instrumentalny, wykonujący głównie własne utwory, w których ważną rolę odgrywają - wielokrotnie nagradzane - teksty, w większości o tematyce marynistycznej. Brzmienie dud, fletów, akordeonu, czy mandoliny (a także gitar i kontrabasu) sytuuje Formację w szeroko pojętym nurcie folkowym - słychać wyraźne inspiracje muzyką ludową - od celtyckiej, przez słowiańską, aż po skandynawską. Najkrócej twórczość Formacji określić można jako "piosenki z wybrzeża i morskie opowieści".

http://formacja.info/


BILETY:
W przedsprzedaży: 20 zł
W dniu koncertu: 25 zł









2011-05-21 godz. 20:00 - Dzieci Kwiaty Hippis Party zagrają: Arsenau + Rewizor




Impreza pod hasłem: Dzieci Kwiaty Hippis Party. Dla osób w strojach stylu Hippis bilety będą znacznie tańsze.
Arsenau gra jako pierwszy repertuar promujący naszą pierwszą płytę pod tytułem Między nocą a dniem. W drugim secie zagra standardowe covery: Eric Clapton, Ten Years After, The Doors. Potem REWIZOR z Bielska Białej. Grają bardzo podobne klimaty i trzeciego seta zaczną podobnie jak Arsenau od utworów ze swojej pierwszej płyty, w dalszej części covery a pod koniec - wspólne jam session przypominając wszystkim stare dobre bluesowe klimaty.

ARSENAU - Grupa rozpoczęła swoją działalność w początkach 2001 roku. Założeniem jej członków było granie muzyki około bluesowej i rockowej w klimatach przełomu lat 60/70, co kontynuuje z powodzeniem do dziś. Autorami tekstów są poeta tarnogórski i performer Łukasz Loskot oraz charyzmatyczny wokalista Leszek Chrabański. Od listopada 2008 roku do kapeli powrócił basista Jakub Niemiec. Koncerty Arsenau są żywiołowe, pełne improwizacji, trafiają w serca młodych słuchaczy, pozwalając jednocześnie z melancholią nieco starszej grupie odbiorców przypomnieć sobie lata świetności takich kapel, jak The Doors, Ten Years After czy Eric Clapton. Arsenau kilkakrotnie miał okazję reprezentować miasto Tarnowskie góry za granicami kraju w niemieckim Dortmundzie, Erlangen, Hochstadt oraz na Węgrzech, gdzie zawsze był nadzwyczaj gorąco przyjmowany.
REWIZOR - Zespół Rewizor powstał w czerwcu 2009 roku z inicjatywy muzyków nieistniejącego już zespołu Hi-way - Krzysztofa Wiencka, Dominika Niesyta, Grzegorza Janusza i Macieja Habdasa. W sierpniu do zespołu dołączył były wokalista Hi-waya Jakub Sojka. Skład uzupełniony o klawiszowca Adama Krzempka przystąpił w listopadzie 2010 roku do nagrania debiutanckiego materiału w Horn Studio w Bielsku-Białej. Płyta ukazała się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jednocześnie wraz z jej premierą szeregi zespołu opuścił Grzesiek Janusz, który nie był w stanie pogodzić obowiązków zawodowych z graniem w Rewizorze. Początkiem 2011 roku zespół uzupełnił Tomasz Stypa, były gitarzysta zespołu Honky Tonk. W tym składzie zespół udanie zadebiutował przed publicznością podczas koncertu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w bielskim klubie RudeBoy.
www.myspace.com/arsenau
www.myspace.com/rewizor

BILETY:
Dla przebranych: 5 zł
Dla wszystkich innych: 10 zł









2011-05-22 godz. 19:30 - HUNTER + support: Digger




Tam, gdzie błąkają się zagubione dusze, swoje miejsce znalazł Hunter - zespół, który zrodził się gdzieś pomiędzy mazurskimi jeziorami. Swoje przeznaczenie zaczął wypełniać w roku 1986, kiedy drogi Pawła (Drak) Grzegorczyka (gitara) i Grzegorza (Brooz) Sławińskiego (perkusja) skrzyżowały się ze sobą. Nie było w tych narodzinach żadnej większej ideologii - ot, jak każdy młody zespół założony w tamtych latach, chciał grać heavy metal, a przy tym dobrze się bawić.
http://hunter.art.pl


Digger - polski zespół muzyczny grający muzykę metalową. Formacja została założona w 1998 r. w Pszowie. Początek muzycznej działalności zespołu był zwrócony w kierunku hardcore. W roku 2000 zespół nagrał demo. W roku 2002 został nagrany materiał pt. "Only the Noizz Can Stop This Silence", który wydano w 2003 roku w formie splitu DIGGER vs INKATHA. W tym okresie zespół prezentował kierunek muzyczny zbliżony do numetalu. W roku 2008 zespół nagrał kolejną płytę demo na której prezentuje odejście od dotychczasowego stylu w kierunku metal/metalcore.

Obecny skład:
Michał "Borys, Borsuk" Krzystała - gitara
Jarek "J.K." Krakowiak - gitara
Grzegorz "Suulskier" Sulski - bębny
Dawid "Ratay" Ratajski - wokal
Jarek "J.P." Pasek - gitara basowa

http://www.digger.art.pl

BILETY:
W przedsprzedaży: 30 zł
W dniu koncertu: 35 zł








2011-05-28 godz. 20:00 - Hetman



Zespół ma 20-letnie doświadczenie i 10 płyt wydanych, otwierał w 1992 roku koncert MARKA KOTAŃSKIEGO dla dzieci chorych na Aids na Stadionie 10-lecia w Warszawie. Bywał na koncertach w USA a słynie z rockowych wykonań takich utworów jak: CZARNY CHLEB I CZARNA KAWA, HEJ SOKOŁY czy HYMNU MOTOCYKLOWEGO - EASY RIDER.

Ostatnia płyta pt. "DEJAVU" była nagrywana w podkieleckim Smykowie i tam też został nagrany słynny utwór Katarzyny Goertner pt "NA OPOLSKIM RYNKU". Znaną płytą jest również płyta pt "SKAZANIEC" wydana przez katowicki Metal Mind w 2006r. i płyta pt. "WSZYSCY ZACZYNAMY OD ZERA".

BILETY: 20 zł










2011-05-29 - Wieczór poezji śpiewanej - U Pana Boga Za Piecem









Leśniczówka & Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 2
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak