Fastnews
Koncertowisko!
Destruction + Nervosa, Gonoreas / MegaClub 2017-01-24

Szwedzi z Enforcer nie wezmą udziału w kolejnej części europejskiej trasy Destruction. Zastąpi ich thrashmetalowe trio w damskim wydaniu – brazylijska Nervosa. Zmiana w line-upie została wprowadzona chwilę po ogłoszeniu przez Knock Out Productions czterech polskich koncertów niemieckiej legendy.

Destruction wystąpi 21 stycznia w gdańskim B90, 22 stycznia w warszawskiej Progresji, 23 stycznia w poznańskim u Bazyla i 24 stycznia w katowickim MegaClubie.

Headliner

DESTRUCTION (Niemcy) thrash metal:
Nie można być fanem thrash metalu i nie znać tej nazwy. Destruction to legenda gatunku, jedna z najbardziej zasłużonych załóg na świecie, współtwórcy niemieckiej szkoły thrash metalu, która z paroletnią przerwą funkcjonuje od 1982 roku aż do dziś. Trio, któremu przewodzi charyzmatyczny wokalista, basista, wesołek oraz miłośnik pięknych kobiet, "Schmier" od 2010 roku ma szczególne związki z Polską, bo za perkusją w Destruction siedzi od tego roku nasz rodak Wawrzyniec "Vaaver" Dramowicz.
Niełatwo streścić historię tak zasłużonej, do tego wciąż tworzącej, formacji w paru słowach. Na koncie kapeli z Badenii-Wirtembergii są tak pomnikowe albumy jak "Infernal Overkill" (1985) i "Eternal Devastation" (1986), EP-ki "Sentence Of Death" i "Mad Butcher", ta druga z kultowym rzeźnikiem, maskotką kapeli, thrashowe evergreeny, jak "Curse The Gods", "Bestial Invasion", "Life Without Sense", "Black Mass", i wiele innych. Niemiecka maszyna pod nazwą Destruction działa sprawnie, regularnie i co kilka lat daje nam w prezencie porcję parunastu nowych utworów na płycie. Ostatni prezent od dwóch Niemców i Polaka nosi tytuł "Under Attack" i wręczony nam został w maju 2016 roku. Okazja do podziękowania za niego nadarzy się podczas mini trasy Destruction po Polsce wraz z Enforcer.
Sprawdź, jeśli lubisz: Kreator, Sodom, Slayer, Exumer, Exodus…

Support

NERVOSA (Brazylia) thrash metal:
Były sobie trzy zwariowane dziewczyny. Serdeczne kumpele z Sao Paulo, Fernanda Lira (gitara basowa, wokal), Prika Amaral (gitara, wokal) i Pitchu Ferraz (perkusja), zakochane bez pamięci w thrash metalu, w 2010 roku postanowiły ziścić marzenie o założeniu zespołu. Nazwały go Nervosa i z miejsca zaczęły ostro pracować nad piosenkami. Dwa lata później na koncie miały demo, a za kolejne dwa kontrakt z Napalm Records i debiutancki album "Victim Of Yourself". Oldschoolowy szybki thrash, w którym słychać echa Slayera, Exodus, Dark Angel, pierwszej Metalliki, wczesnego Testament i szczyptę Death, spodobał się fanom w różnych krajach, bo Nervosa zaczęła intensywnie koncertować. Odwiedziła również Polskę! Scenę Brazylijki dzieliły już między innymi z Exodus, Raven, Grave, Samael, Exumer, Artillery.
W Polsce nie pojawi się już Pitchu Ferraz, która w 2016 roku rozstała się z koleżankami, ale nagrywała jeszcze z Lirą i Priką drugą płytę "Agony". Właśnie ten materiał Nervosa będzie promować w naszym kraju, otwierając koncerty innych swoich idoli, Destruction. Na bębnach zagra Kanadyjka Samantha Landa.
Sprawdź jeśli lubisz: Holy Moses, Exodus, Slayer, stara Sepultura…
http://nervosaofficial.com
https://www.facebook.com/pg/femalethrash
https://www.youtube.com/watch?v=5ZmLccs3NSM

GONOREAS (Szwajcaria) heavy metal, hard rock, power metal:
Trochę Accept, trochę Saxon, trochę Iron Maiden, trochę Judas Priest, trochę starego power metalu z jego epickimi refrenami. Dodajcie sobie takie granie w głowie, a wyjdzie wam muzyka, jaką gra mający korzenie w 1994 roku szwajcarski zespół Gonoreas. Pięć płyt na koncie, mnóstwo koncertów i przede wszystkim znakomita gra na gitarze Damira Eskica, jedynego muzyka w składzie, który pamięta początki zespołu. Swoją robotę znakomicie robi również wokalista Leandro Pacheco, obdarzony mocnym głosem, umiejący zarówno świetnie śpiewać "w górze", jak i przestraszyć niskim krzykiem.
Gonoreas będzie promować w Polsce swój piąty duży album "Destructive Ways" z 2015 roku. Dodajmy, że na poprzednim wydawnictwie Szwajcarów, "The Mask Of Shame" w tytułowej kompozycji gościnnie udziela się Schmier z Destruction.
Sprawdź jeśli lubisz: Accept, Saxon, Iron Maiden, Judas Priest, Destruction…
http://www.gonoreas.ch/
https://www.facebook.com/Gonoreas/
https://www.youtube.com/watch?v=GV3Sy0cA7rQ

Zagrają: 

DESTRUCTION (Niemcy) thrash metal
+
Nervosa (Brazylia) thrash metal
Gonoreas (Szwajcaria) heavy metal, hard rock, power metal:

Kiedy: 

 wtorek, 24 styczeń, 2017

Gdzie: 

 Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15

Otwarcie klubu: 

 18:00

Start: 

 18:30

Ceny biletów: 

80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu