Fastnews
Koncertowisko!
Tarja Turunen - Warszawa/Wrocław 2016-12-05

Skandynawska wokalistka Tarja Turunen zagra w Polsce dwa koncerty: 5 grudnia w warszawskiej Progresji i 6 grudnia we wrocławskiej Sali Stadion. Artystka ogłosiła niedawno dwa zespoły, które będą jej towarzyszyły podczas trasy koncertowej!


Pierwszą z grup jest hiszpańska formacja Suddenlash - symfoniczny żeński wokal wspierany orkiestracjami i ciężkimi rytmami. W tym roku ma ukazać się ich drugi album zatytułowany "Queen of The Night".

Na tej samej scenie pojawi się również brytyjski zespół Immension. Muzycy przyznają, że ich inspiracją była Metallica i jej albumy z lat 80', ale grupę Immension często porównuje się do takich zespołów jak Bullet For My Valentine.

Jak brzmią na żywo przekonamy się już za niecały miesiąc!

 

TARJA TURUNEN

+ Suddenlash
+ Immension

 

05.12.2016

Warszawa, Progresja

06.12.2016

Wrocław, Sala Stadion

 

Otwarcie bram: 19:00

Start: 20:00

 

Ceny biletów:

100 PLN - przedsprzedaż

120 PLN - w dniu koncertu

 

Bilety dostępne na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl; www.biletin.pl

 

Tarja solowo już kilkukrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt i uniesienie tłumnie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę.

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem „Breath from Eternity”, który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek „My Winter Storm”, który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel „I Walk Alone” przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. W 2010 roku ukazał się album „What Lies Beneath”. Sama Turunen tak mówi o wydawnictwie: To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny.Latem 2013 roku ukazał się jej czwarty studyjny album „Colors od The Dark”, na którym wokalistka zamieściła między innymi cover utworu Petera Gabriela - Darkness. Tarja na swoich solowych wydawnictwach zdołała zawrzeć emocje i cudowną atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish.

 

Zimą wokalistka ponownie zawita do Polski, by swoim charyzmatycznym głosem zaczarować polską publiczność!

 

www.immension.co.uk

www.suddenlash.eu

www.tarjaturunen.com