W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
"Są to niekwestionowani królowie ciężkiego brzmienia" wywiad z Robertem Trujillo
dodane 24.07.2017 23:49:27 przez: Elvis-Król
wyświetleń: 858
Robert Trujillo w wywiadzie dla "Daily News".Podczas krótkiej przerwy na amerykańskiej trasie koncertowej Robert Trujillo udzielił wywiadu poruszając tematy występów na żywo, nowego albumu i wpadek technicznych.Richard Guzman: Jak się czujesz w temacie nowej trasy koncertowej?

Robert Trujillo: Jak nowo narodzony. Bawimy się świetnie. Bierzemy na warsztat nowe utwory, które ludzie uwielbiają, więc jest to bardzo ekscytujące. To jest naprawdę wielka trasa koncertowa dla zespołu Metallica i jak zawsze wyjątkowa. Nie mogę się już doczekać powrotu do Kalifornii, bo tam mieszkam.

Metallica zawsze miała pasjonujących fanów. Czy dzięki ostatniemu albumowi zespołowi przybywa nowych fanów? Widzisz takich na koncertach?

To ciekawe, że pojawiają się z tego powodu. James każdej nocy pyta ludzi o to, kto jest pierwszy raz na koncercie. Z reakcji tłumu wynika, że co najmniej połowa ma swój pierwszy raz. Jest to naprawdę fajne i ciekawe, że zespół po tych wszystkich latach nadal ma znaczenie. Szczególnie że jest tam sporo młodych ludzi.

Nowy album wydaje się być całkiem niezły i otrzymuje dobre recenzje. Co sprawiło, że to wydawnictwo odniosło taki sukces?

Świetne jest to, że po 14 latach każdy z nas jest jak nowo narodzonym gościem. Wszystkie albumy mają swoją osobowość i nasze doświadczenia w nich zawarte. Zawsze jesteśmy z fanami na ostrej jeździe, którzy są bardzo lojalni. W Metallice jest tak, że chodzi o szansę próbowania nowych rzeczy, innej stylistyki która idzie razem z przypływem emocji w danym okresie. To co wtedy czujemy i gramy powoduje, że czujemy się z tym dobrze. Staramy się nawiązywać dobrą zabawę, co nie zawsze akurat wychodzi, lecz w przypadku obecnej sytuacji się sprawdza. Miło jest, gdy wiesz że dobrze zostałeś przyjęty.

Jest tu dużo prostego heavy metalu. Czy na tym albumie nie ma ballad?

Naprawdę. Naprawdę o tym nie myślałem, ale teraz kiedy o tym wspomniałeś. To myślę, że jest tak w większości.Które utwory najbardziej ci się podobają?

Lubimy grać wszystkie. Jest utwór nad którym teraz pracujemy, aby zaprezentować go na żywo. Nazywa się "Spit Out the Bone". Jest to niezłe wyzwanie, taka ekstremalna kolejka górska mająca niezłe tempo i wibracje. To kawałek, który najbardziej mnie podnieca.

Brałeś udział w pisaniu "ManUNkind". Co możesz mi powiedzieć o tym utworze?

To kolejny kawałek, który jest nieźle zakręcony i zróżnicowany pod względem dynamiki. Jest naprawdę świetny. Graliśmy go już wielokrotnie, ale nie na żywo. Nadal pracujemy nad piosenkami, by wykonać je na żywo. Teraz mamy listę utworów, którą lekko zmieniany na każdym kolejnym występie. Jestem bardzo dumny z "ManUNkind" do którego przyłożyłem swoją rękę."Atlas, Rise!" to kawałek idealny na arenę. Grasz tu całkiem nieźle.

Tak, jest to jeden z najbardziej popularnych utworów z albumu. Jest jedną z tych co mają wysokie tempo. Bardzo ją lubię. "Atlas, Rise!" i "Moth Into Flame" to dwie bardzo popularne piosenki, przynajmniej na żywo. Graliśmy ją na gali Grammy ("Moth Into Flame"), a mikrofon Jamesa odmówił wtedy posłuszeństwa.Dlaczego tak długo nagrywaliście?

Koncertowaliśmy bardzo dużo. Musisz napisać utwory i nagrać je. Stworzyliśmy też album z Lou Reedem, a to zajęło nam trochę czasu. Potem przyszła pora na trójwymiarowy film pod tytułem "Through the Never", który również zajął sporo czasu. To nie jest tak, że zrobiliśmy sobie przerwę na 8 lat. Cały czas pracowaliśmy. W samym albumie znajduje się kilka lat nagrywania i pisania, więc nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. To również pochłania dużo czasu niezależnie od tego, ile zrobiliśmy projektów pobocznych.Jak się czujesz po tych wszystkich latach w zespole i reszta?

Bawimy się świetnie. Nie brakuje nam kreatywności i pomysłów.


Źródło: "Daily News"

Tłumaczenie, opracowanie i publikacja: Elvis-Król

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak