W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
"Kruchy Poeta", przekleństwo Internetu i Przyjaciele
dodane 17.06.2017 15:15:24 przez: Elvis-Król
wyświetleń: 738
Gdy patrzymy na Jamesa Hetfielda widzimy wielkiego faceta z tatuażami, wspaniałego kompozytora i autora tekstów, mistrza gitary i można by było wymieniać tak bez końca. Okazuje się jednak, że to co widać na pierwszy rzut oka niekoniecznie musi być takie i wewnątrz.Internet w dzisiejszych czasach to dobrodziejstwo cywilizacji umożliwiający natychmiastowy przekaz informacji, kontaktu międzyludzkiego i ogrom nagromadzonej wiedzy. Z drugiej strony tworów idealnych nie ma. Internet również dał ludziom nieograniczoną anonimowość pozwalając im wyrazić coś w najokrutniejszy sposób jaki tylko sobie wymarzą. W prawdziwym życiu prędzej by odgryźli sobie język, niż by dokonali tego, co mogą uczynić za pomocą dostępu do wirtualnego świata i kliknięcia przycisku "wyślij".

Andy Hall z "Lazer 103.3" przeprowadził wywiad z Jamesem Hetfieldem na temat radzenia sobie z krytyką zamieszczaną w Internecie.

James przyznał się, że jest bardzo wrażliwą osobą i niezbyt dobrze radzi sobie z negatywnymi opiniami na temat swojej osoby czy muzyki. Powtarza zawsze swoim przyjaciołom, którzy są również muzykami lub bardziej czy mniej związanymi ze środowiskiem artystycznym, by nie czytali komentarzy. Szczególnie kieruje to do osób, które nie są zbyt pewne siebie, o delikatnej i kruchej naturze.

Z jednej strony muzyka potrafi sprawić, że stajemy się silni i odważni jak twierdzi. Lecz druga strona medalu jest taka, że gdy czyta się negatywne opinie potrafi to bardzo mocno zaboleć. James twierdzi, że gdy czytasz takie rzeczy nie możesz w to wierzyć, a najlepiej tego nie czytać.

Na końcu dodaje, że ma to też dobre strony, ponieważ dostaje też mnóstwo pozytywnych komentarzy, które podbudowują go na duchu.

Natomiast Lars Ulrich w wywiadzie dla "WLUP" dał jasno do zrozumienia, że nauczył radzić sobie z negatywnymi komentarzami i przeważnie czyta to dla rozrywki i zabawy. Jak sam przyznaje czytając o sobie najgorsze rzeczy jakie uda mu się znaleźć po prostu wybucha śmiechem. Jak sam zauważył, by móc przetrwać to co się czyta to zachowanie całkowitego dystansu i nie brać tego na poważnie. Po prostu świetnie się bawić.

Oczywiście dodaje, że gdy czyta paskudne rzeczy o swoich kolegach z zespołu to łapie się za głowę i mówi do siebie "to nie są te osoby, które ja znam".

Kirk Hammett ma podobnie zdanie co jego kolega siadający za bębnami. Stara się nie przejmować negatywnymi opiniami i po prostu robić swoje na przekór wszystkim.

Twierdzi natomiast, że James jest najprawdziwszym poetą. Podkreśla, że każdy nowy album wzbudza w nim coraz większy podziw, docenia jego umiejętność tworzenia tekstów na zasadzie badania ludzkiej natury i jej wrażliwości.

Elvis-Król

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak