W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
WorldWired Tour - USA, a setlisty.
dodane 13.06.2017 14:17:56 przez: Rulą
wyświetleń: 1115
Przyjrzeliśmy się nieco co tam w Stanach gra.

Jako, że trasa po Stanach Zjednoczonych trwa w najlepsze, postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej setlistom Metalliki, bo jak większość fanów, zawsze czekamy z niecierpliwością na to co wydarzy się w nowym roku koncertowym, a zważywszy że jest to trasa promująca nową płytę, to spodziewamy się porządnego mieszania kawałków, a dodatkowym smaczkiem było nagranie zza kulis ćwiczonego I Disappear.

Na oczekiwaniach jednak póki co się zakończyło. Praktycznie każdy koncert jest grany w bardzo schematyczny sposób jeżeli chodzi o układanie setlist, a jakiekolwiek roszady mają miejsce w pięciu przypadkach, co umówmy się, szaleństwem nie jest przy granych osiemnastu kawałkach co koncert. (Wyjątkiem był koncert 7go czerwca, gdzie z powodu ciszy nocnej, set skrócono o dwa kawałki wyrzucając Halo On Fire, oraz Nothing Else Matters.

Z najnowszej płyty chłopaki przycinają w tej części trasy tylko pięć kawałków w kółko, co nieco dziwi, bo przed trasą w USA mieliśmy przyjemność usłyszeć między innymi CONFUSION, oraz DREAM NO MORE.

Na kanale Nutkungz na Youtube można zobaczyć aktualne postępy Metalliki na ostatnich próbach w tunning roomie, gdzie już ćwiczyli Spit Out The Bone, Here Comes Revenge, czy ManUNkind.

Wracając do tematu utworów granych w Stanach, Setlista wygląda następująco na każdym koncercie:

Ecstasy

1. Hardwired
2. Atlas Rise
3. For whom The Bell Tolls
4. Fuel/Creep/Ride
5. Unforgiven
6. Now That We're Dead
7. Moth Into Flame
8. Wherever I May Roam/Harvester Of Sorrow
9. Halo On Fire/ (dwukrotnie Sanitarium)
10. Hit The Lights/Motorbreath, Whiplash, Four Horseman
11. Sad But True
12. One
13. Master Of Puppets
14. Fade To Black
15. Seek And Destroy
16.Battery/Fight Fire/Blackened
17. Nothing Else Matters
18. Enter Sandman

To setlisty z ostatnich dziesięciu koncertów, więc jak widzimy, mieszają maksymalnie pięciu przypadkach. Dla kogoś, kto ma na koncie wiele koncertów taka setlista może nużyć, jednak trzeba spojrzeć na to, że jest to trasa stadionowa, w Stanach Zjednoczonych, gdzie grają stosunkowo rzadko, więc takie zestawienie nie dziwi. Są utwory z nowej płyty, są klasyki i są klasyki nad klasykami :) Dla kogoś, kto idzie na koncert po raz pierwszy idealnie.
My jednak mamy nadzieję, że na europejskiej, halowej części trasy usłyszymy więcej rzadko granych kawałków.

Przy okazji w komentarzach możecie się pochwalić na jaki koncert oprócz krakowskiego się wybieracie. Razem raźniej, a wiemy, że wiele osób wybiera się w różne zakątki Europy.

Waszym zdaniem
komentarzy: 4
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Rulą
15.06.2017 00:29:41
O  IP: 95.215.20.184
Wiecie, Meta nie kryje się z tym ile koncertów rocznie ma zamiar grać. Ja i tak się cieszę, że grają u nas sztukę w hali i to jeszcze również niedaleko ode mnie, jednak podróż nawet nad morze nie stanowiłaby problemu. Byłem na Rammsteinie w Ergo i podróż wspominam bardzo miło. Zresztą czy na koncert, czy na mecz, chyba więcej zabawy jest wokół głównego wydarzenia, czyli podczas podróży, przebywania wśród ludzi, rozmów itp.
Dudrix
14.06.2017 22:37:53
O  IP: 83.68.75.199
Ja akurat jestem z Krk więc mi odpowiada :D Ale fakt, byłem zdziwiony, że ogłosili tylko jeden koncert w takim obiekcie
rafmirc
14.06.2017 21:24:16
O  IP: 77.254.90.0
Ale dopóki nie zaczniemy się szanować - nadal Meta będzie przyjeżdżała na jeden koncert bo ludzie i tak ruszą z całej Polski
rafmirc
14.06.2017 21:22:40
O  IP: 77.254.90.0
Ja mam niemurzyńskie podejście:
- Meta jest w Polsce mega popularna
- sprzedaż płyt Mety wysoka
- u nas nie ma zamachów
Wniosek - Meta powinna zagrać kilka koncertów. Mam w dupie jazdę ze Szczecina do Krakowa na koncert. Naprawdę nie mogą zagrać np w Wawie, Gdańsku, Poznaniu/Wrocławiu? Szczecin pewnie odpada bo za blisko Berlina. A do samego Berlina nie pojadę bo strach jechać do islamskiego kraju
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak