W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Kirk Hammett o wpływie jazzu - "It's Electric"
dodane 02.08.2017 00:53:17 przez: Elvis-Król
wyświetleń: 757
Ciąg dalszy audycji Larsa Ulricha. Tym razem Kirk Hammett opowiada jak jazz zmienił jego podejście do gry na gitarze.Kirk o wpływie muzyka jazzowego Johna Coltrane'a:


"Jego styl grania przeszedł na mnie. Przede wszystkim to jak oddycha, próbuję to naśladować. Lecz w przypadku grania solówek po prostu o tym zapominam. Słucham go i staram sobie wyobrazić, że słyszę wtedy gitarę, co jest bardzo ekscytujące. Giant Steps jest niesamowitym utworem, solówka brzmi tak jak solówka Yngwiego, serio, to wymiata.Widzisz to jaki szybki jest Coltrane? To szalone, szybkie jak speed metal, ludzkość słyszała speed metal już wtedy, tylko nazywali to jazzem. Jasne, nie te instrumenty, ale moc ta sama. Gdy to słyszałem, to od razu zainteresowałem się książką wypełnioną chwytami jazzowymi. Można tam zobaczyć jak grać utwory jazzowe i stworzyć podobną wersje. John jest geniuszem, zauważyłem to jak sam się tego nauczyłem. Wszystko się zmienia, a wrażliwość w muzyce się zachowała. To niesamowite!"


Powyżej możecie posłuchać oryginału, czy Wy też podzielacie zdanie Kirka? Czujecie w tym speed metal? A może speed "jazztal"?


Elvis-Król

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak