W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Dlaczego Metallica otwiera swoje koncerty The Ecstasy of Gold
dodane 30.06.2017 15:15:37 przez: Dudrix
wyświetleń: 1645
Od niemal samego początku swojej działalności (wg niektórych źródeł od 1983 roku), Metallica otwiera swoje koncerty utworem Ennio Morricone „The Ecstasy of Gold”. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego akurat ten utwór? Portal Ultimate Classic Rock podjął się wyjaśnienia tej kwestii.Dlaczego Metallica otwiera swoje koncerty „The Ecstasy of Gold”

Koncerty Metalliki dużo się zmieniły w ciągu ostatnich kilku dekad, ale kilka rzeczy pozostało takie same – jak muzyka intro zespołu, którą jest „The Ecstasy of Gold” Ennio Morricone od niemal samego początku.

Długi związek zespołu z muzyką Morricone został sprecyzowany podczas pobytu na Mill Valley Film Festival w 2014 roku – siedem lat po tym, jak nagrali cover „The Ecstasy of Gold” na tribute album z udziałem samych gwiazd „We All Love Ennio Morricone”. Pojawiając się na sesji Q&A wraz z filmem „Dobry, Zły i Brzydki”, frontman James Hetfield przywoływał swoje wspomnienia klasycznego westernu Clinta Eastwooda, jak również historię Metalliki z uznanym kompozytorem, którego twórczość zdobyła mnóstwo ulubionych filmów w tym gatunku.

„Nie pamiętam kiedy po raz pierwszy to widziałem. Wcześniej byłem fanem Clinta Eastwooda”, powiedział Hetfield. Przywołując postać bohatera Eastwooda w „Dobrym, Złym i Brzydkim”, „jednego z pierwszych ekranowych mentorów, którego chciał naśladować”, dodał: „Tak właściwie to identyfikowałem się z każdym bohaterem filmu – brzydkim, dobrym i złym. Nie zagłębiając się, w przenośni, wszyscy mamy to w nas, wszyscy potencjalnie możemy być każdym z nich”.

Konkretnie mówiąc o utworze „The Ecstasy of Gold” ze ścieżki dźwiękowej „Brzydkiego”, jego miejsce w Metallikowej tradycji Hetfield przypisał pierwszemu menadżerowi zespołu, który usłyszał ich oryginalne intro muzyczne – „to naprawdę straszna taśma intro, która właśnie sprawiła, ze serce zabiło i przyspieszyło i biło coraz szybciej” – i zasugerował utwór jako zamiennik.

„To była jedna z najfajniejszych rzeczy, jaką nasz pierwszy menadżer kiedykolwiek zrobił”, zaśmiał się Hetfield. „To była niemalże jedyna rzecz, jaką otrzymaliśmy od niego, mądra rada”.Paddy
Overkill.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 2
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
edzio117
03.07.2017 13:27:23
O  IP: 192.176.1.84
A ja zawsze myslałem że chłopaczki sami na to wpadli, hehe
Dudrix
30.06.2017 15:21:36
O  IP: 83.68.77.140
Artykuł podesłał Paddy za co serdecznie dziękujemy :)
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak